فصلنامه تخصصی «امامت‌پژوهی»

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ جدیدترین شماره فصلنامه تخصصی «امامت‌پژوهی» با ارائه هفت مقاله علمی و پژوهشی به قلم پژوهشگران حوزه دین منتشر شد. شماره ۱۳ و ۱۴  فصلنامه تخصصی «امامت‌پژوهی» ویژه بهار و تابستان ۱۳۹۳ با انتشار مقالاتی علمی، از سوی بنیاد فرهنگی امامت منتشر شد. در این شماره از فصلنامه که […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۴

faslname-takhasosi-emamat-pajhohiجدیدترین شماره فصلنامه تخصصی «امامت‌پژوهی» با ارائه هفت مقاله علمی و پژوهشی به قلم پژوهشگران حوزه دین منتشر شد.

شماره ۱۳ و ۱۴  فصلنامه تخصصی «امامت‌پژوهی» ویژه بهار و تابستان ۱۳۹۳ با انتشار مقالاتی علمی، از سوی بنیاد فرهنگی امامت منتشر شد.

در این شماره از فصلنامه که با مدیر مسئولی سیدعلی حسینی میلانی و سردبیری محمدتقی سبحانی انتشار یافته، هفت مقاله علمی در موضوع‌های مرتبط با امامت به قلم کارشناسان و پژوهشگران حوزه دین ارائه شده است.

«حدیث ولایت در میراث مکتوب فریقین» نخستین مقاله این نشریه پژوهشی است که حسین اسکندری آن را نوشته است.

«نشانه‌یابی اندیشه امامت در مناظرات شیعیان امامی عصر حضور ائمه اطهار (ع)»، دیگر مقاله منتشرشده در این فصلنامه است. این مقاله به قلم محمد‌جواد یاوری‌ سرتختی نوشته شده است. «حدیث مرگ جاهلی و دلالت آن بر اصل‌انگاری امامت» مقاله بعدی نوشته موسی اسفندیاری است.

خوانندگان در ادامه مطالعه فصلنامه «امامت‌پژوهی»، مقاله‌ای با عنوان «تحیر شیعیان در شناخت امام و نقش تقیه در آن» نوشته روح‌الله کاظمی و مقاله «مناسبات اهل حدیث و امامیه در بغداد؛ از غیبت ضغرا تا افول آل‌بویه» نوشته علی امیر‌خانی را از نظر می‌گذرانند.

«معنا‌شناسی ناصبی‌گری با تأکید بر متون امامیه تا قرن هفتم» دیگر مقاله منتشرشده در این شماره از فصلنامه است که به قلم مهدی حجتی نوشته شده و در اختیار خوانندگان قرار گرفته است. عبدالمجید اعتصامی، دیگر پژوهشگری است که مقاله‌ «مسأله برائت در عصر امام سجاد (ع) از اندیشه تا جریان» را به عنوان هفتمین و آخرین مقاله در این فصلنامه دارد.

نمایه‌ها و چکیده‌‌های عربی و انگلیسی مقالات، دیگر بخش‌هایی است که در فصلنامه تخصصی «امامت‌پژوهی» در اختیار خوانندگان قرار دارد.

شماره ۱۳ و ۱۴ فصلنامه تخصصی «امامت‌پژوهی» در  ۲۶۴ صفحه، با شمارگان دو هزار نسخه، به بهای ۱۰ هزار تومان، از سوی بنیاد فرهنگی امامت انتشار یافته است