متن پیام دکتر لاریجانی به مراسم بزرگداشت آیت‌الله سیّدرضی شیرازی

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۰۴ آبان ۱۳۹۵ در مراسم بزرگداشت حضرت آیت‌الله سیّدرضی شیرازی که روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه ۱۳۹۵ در تالار اجتماعات شهید مطهری انجمن برگزار شد، دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی پیامی ارسال کرد. متن پیام ایشان بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم جهان اسلام و تشیع همواره مهد […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۰۴ آبان ۱۳۹۵

IMG 2862-copy

در مراسم بزرگداشت حضرت آیت‌الله سیّدرضی شیرازی که روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه ۱۳۹۵ در تالار اجتماعات شهید مطهری انجمن برگزار شد، دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی پیامی ارسال کرد.

متن پیام ایشان بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جهان اسلام و تشیع همواره مهد تربیت و پرورش علمای بزرگ و اهل فضل و کرامت است که آثار معنوی و علمی آنان در باب موضوعات دینی،‌ علوم انسانی،‌ فلسفه و کلام منبع بی‌پایان مشتاقان علم و اندیشه می‌باشد. فقیه الهی و حکیم عالیقدر حضرت آیت‌الله سید رضی شیرازی که در زمره‌ فقها و حکمای الهی شیعی و از نوادگان میرزای شیرازی بزرگ هستند از سرآمدان و اهل کرامت و در حوزه ترویج و تبلیغ معارف و علوم اسلامی و دینی می‌باشند.
حضرت ایشان در طی سال‌ها تلاش و مرارت در امر کسب و نشر اصول و عقاید دین به تألیف آثار ارزشمندی اهتمام داشتند،‌ که بدون شک از اسناد و کتب مرجع بویژه در زمینه حکمت الهی و تقویت مبانی دینی نسل جوان و اصول اخلاق می‌باشد که مطالعه آن‌ها مجال شایسته‌ای برای علاقمندان و دوست‌داران این حوزه می‌باشد.
همچنین از دیگر خدمات شایسته ایشان در امر ترویج دین همین اندازه بس که توانسته‌اند جمع زیادی از پیروان ادیان مختلف و با ملیت‌های متفاوت را با ارائه استدلالات کلامی و فلسفی و تشریح مبانی مذهبی به دین مبین اسلام جذب کنند.
برگزاری آیین گرامیداشت حضرت آیت‌الله سید رضی شیرازی فرصت مغتنمی در جهت بازخوانی و تبیین اندیشه‌ها،‌ تفکرات و آثار این عالم فرزانه و حق‌جوی می‌باشد که حاصل آن بدون شک سهم فراوانی در ارتقاء سطح فرهنگی و علمی جامعه و بویژه جوانان خواهد بود.
از تلاش تمامی دست‌اندرکاران برگزاری این همایش معنوی ارزشمند تقدیر و تشکر می‌گردد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی

loh-larijani-raeis-majles-shoraie-eslami