انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با همکاری کتابخانه ملی ایران برگزار می‌کند؛

مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی آیت‌الله العظمی سید شهاب‌الدین مرعشی نجفی(ره)

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با همکاری کتابخانه ملی ایران، آئین بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی آیت‌الله العظمی سید شهاب‌الدین مرعشی نجفی(ره)، فقیه و رجال شناس برجسته شیعی را یکشنبه ۲۲ آبان ماه ساعت ۱۵:۰۰ برگزار می‌کند. در این مراسم جمعی از استادان، فرزانگان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه درباره شخصیت علمی و خدمات فرهنگی […]

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با همکاری کتابخانه ملی ایران، آئین بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی آیت‌الله العظمی سید شهاب‌الدین مرعشی نجفی(ره)، فقیه و رجال شناس برجسته شیعی را یکشنبه ۲۲ آبان ماه ساعت ۱۵:۰۰ برگزار می‌کند.
در این مراسم جمعی از استادان، فرزانگان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه درباره شخصیت علمی و خدمات فرهنگی این عالم ربانی و فقیه صمدانی به ایراد سخن می‌پردازند.
مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی (۱۲۷۶ – ۱۳۶۹ ش)، فقیه و محدث رجالی، از مراجع تقلید شیعه و از مدرسین برجسته حوزه علمیه قم بود. این مرجعِ فقید به جمع آوری نسخ خطی کتب علوم اسلامی اهتمامی بسیار داشت و کتابخانه بزرگی از خود، حاوی نسخ خطی ارزشمند در قم به جا گذاشته‌ است.
این عالم ربانی در طول سالیان عمر با برکت خویش، کتاب‌ها و مقالات فراوانی درباره علوم قرآنی، ادبیات عرب، حدیث، دعا، فقه، اصول، منطق، لغت، تاریخ، رجال و تراجم، انساب و… به رشته تحریر درآورد که شمار آن ها به ۱۴۸ کتاب، رساله و مقاله می‌رسد.
این مراسم در تالار قلمِ مرکز همایش های بین المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران واقع در بزرگراه حقانی، خروجی کتابخانه ملی برگزار خواهد شد.