انجمن آثار و مفاخر فرهنگی نهم مردادماه برگزار می‌کند؛

مراسم بزرگداشت شیخ شهاب‌الدین سهروردی در فضای مجازی

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت روز بزرگداشت شیخ شهاب‌الدین سهروردی مراسم گرامیداشت مقام علمی این فیلسوف برجسته ایرانی –  اسلامی را روز شنبه نهم مردادماه ۱۴۰۰ در فضای مجازی برگزار می‌کند. در این برنامه که از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ برگزار خواهد شد، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، غلامرضا اعوانی […]

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت روز بزرگداشت شیخ شهاب‌الدین سهروردی مراسم گرامیداشت مقام علمی این فیلسوف برجسته ایرانی –  اسلامی را روز شنبه نهم مردادماه ۱۴۰۰ در فضای مجازی برگزار می‌کند.

در این برنامه که از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ برگزار خواهد شد، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، غلامرضا اعوانی عضو پیوسته فرهنگستان علوم ایران، سید حمید طالب‌زاده استاد فلسفه دانشگاه تهران، انشاءالله رحمتی استاد فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی و حسن سید عرب عضو هیأت علمی دانشنامه جهان اسلام سخنرانی خواهند کرد.

شیخ شهاب‌الدین سهروردی فیلسوف نامدار ایرانی – اسلامی است که کوشش کرد بسیاری از علوم زمان خود را بیاموزد و به فلسفه، حکمت و عرفان اسلامی، جان و حیات تازه‌ای ببخشد و آن را وارد مرحله‌ای دیگر کند. شیخ اشراق، مسلمانان را با فصل نوینی از عرفان اسلامی آشنا کرد و تاثیر شگرفی بر مراکز علمی و فلسفی ایران و  جهان گذاشت. او در این مسیر آثار متعددی را از خود به جای گذاشت که «حکمت الاشراق» مهمترین این آثار است.

این برنامه به صورت زنده از صفحه اینستاگرام انجمن به نشانی:

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher2

این نشست در صفحات انجمن در نشانی‌های زیر نیز پخش می‌شود:

https://t.me/anjomanasarmafakher
https://www.aparat.com/mafakherefarhangi