مراسم بزرگداشت علامه سید محمد فرزان

مراسم بزرگداشت علامه سید محمد فرزان

مراسم پاسداشت خدمات علمی و فرهنگی علامه سیدمحمد فرزان، استاد دانشگاه، ادیب و قرآن پژوه، چهارشنبه  ۲۹ آبان ماه ۹۸ در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود. سید محمد فرزان بیرجندی از ادبا، محققین و قرآن پژوهان کم نظیر معاصر، در سال ۱۲۷۳ شمسی دیده به جهان گشود. او در بیرجند و سپس […]

مراسم پاسداشت خدمات علمی و فرهنگی علامه سیدمحمد فرزان، استاد دانشگاه، ادیب و قرآن پژوه، چهارشنبه  ۲۹ آبان ماه ۹۸ در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.

سید محمد فرزان بیرجندی از ادبا، محققین و قرآن پژوهان کم نظیر معاصر، در سال ۱۲۷۳ شمسی دیده به جهان گشود. او در بیرجند و سپس مشهد به تحصیل مشغول شد و در علوم معقول و منقول به کمال رسید. سپس به خدمت اداره فرهنگ آن دوره درآمد و سال‌ها در بیرجند و شهرهای دیگر خراسان به خدمت فرهنگ اشتغال داشت. بعدها به تهران آمد و در دانشکده ادبیات و الهیات به تدریس پرداخت. این استاد فقید در تفسیر قرآن و فهم احادیث و اخبار تسلطی فوق‌العاده داشت و به زبان فرانسه و عربی مسلط و در حل معضلات متون ادب فارسی و عربی یگانه بود. مقالات انتقادی و حواشی محققانه او برکتب ادبی از یادگارهای علمی این عالم فرزانه است. این ادیب توانا، در تقوا و تواضع و زهد کم نظیر بود و این خصوصیات بود که هر کسی را شیفته او می‌کرد. این عالم فرزانه، در سال ۱۳۴۹ دیده از جهان فروبست و در بارگاه حضرت عبدالعظیم در جوار مزار ابوالفتوح رازی آرمید.

این مراسم از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ در تالار شهید مطهری انجمن برگزار می شود و ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

این انجمن در خیابان ولی‌عصر(عج)، پائین تر از میدان منیریه، پل امیربهادر، خیابان سرلشکر بشیری، پلاک ۷۱ واقع است.