18 مهرماه طی یک نشست مجازی برگزار می شود؛

مراسم بزرگداشت وحشی بافقی با سخنرانی دکتر حسن بلخاری

به همت دبیرخانه بنیاد وحشی بافقی مراسم مجازی بزرگداشت کمال‌الدین‌ بافقی‌ متخلص‌ به‌ «وحشی‌» شاعر نامدار قرن دهم هجری قمری، به مناسبت ۱۸ مهرماه و روز بزرگداشت این شاعر ایرانی با سخنرانی دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود. دکتر عبدالرضا مدرس زاده دبیر انجمن ترویج شعر و ادبیات فارسی ایران […]

به همت دبیرخانه بنیاد وحشی بافقی مراسم مجازی بزرگداشت کمال‌الدین‌ بافقی‌ متخلص‌ به‌ «وحشی‌» شاعر نامدار قرن دهم هجری قمری، به مناسبت ۱۸ مهرماه و روز بزرگداشت این شاعر ایرانی با سخنرانی دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.
دکتر عبدالرضا مدرس زاده دبیر انجمن ترویج شعر و ادبیات فارسی ایران نیز دیگر سخنران این برنامه مجازی خواهد بود.
وحشی بافقی اشعار گرانقدری چون غزلیات، رباعیات، ترکیب بند، قصاید و مثنوی دارد که مثنوی «شیرین و فرهاد» او به هر گوشی آشناست. این شاعر شیعی، ترکیب‎بند‎‎ها و قصایدی نیز در رابطه با مدح حضرت علی و آل علی(ع)، امام رضا(ع) و حتی حضرت مهدی(عج) نیز دارد. در رابطه با علت وفات وحشی سخنان زیادی است اما به احتمال زیاد بر اثر تب سوزان وفات کرده است.این شاعر بزرگ نام یزدی در ۵۲ سالگی در سال ۹۹۱ قمری دیده از جهان فرو بست و در همان محله پیرو برج روبروی شاهزاده فاضل در محلی که اکنون به کوچه آروک(اَهرُک) معروف است و زندگی می‏‏کرده، مدفون است.
این نشست مجازی جمعه، ۱۸ مهرماه ۹۹ ، ساعت ۲۰:۰۰ از طریق صفحه اینستاگرام تلویزیون مجازی بافق به آدرس bafghonline@ پخش خواهد شد.