مراسم بزرگداشت پروفسور حسابی برگزار شد

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۵ آبان ۱۳۸۹ مراسم بزرگداشت و تقدیر از مقام علمی و فرهنگی مرحوم پروفسور حسابی، پدر علم فیزیک و مهندسی نوین ایران در روز دوشنبه ۲۴ آبان ماه ۱۳۸۹ در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور برگزار شد. در این مراسم باشکوه که با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان و […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۵ آبان ۱۳۸۹

مراسم بزرگداشت و تقدیر از مقام علمی و فرهنگی مرحوم پروفسور حسابی، پدر علم فیزیک و مهندسی نوین ایران در روز دوشنبه ۲۴ آبان ماه ۱۳۸۹ در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور برگزار شد.

در این مراسم باشکوه که با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان و فرهنگ دوستان ایران زمین شکل گرفته بود، جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، به خیر مقدم و سخنرانی پرداخت. در ادامه جناب آقای دکتر صالحی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی، جناب حجت الاسلام والمسلمین سید محمد رضا میرتاج‌الدینی، معاون پارلمانی رئیس جمهوری، جناب آقای دکتر غفوری‌فرد، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و شاگرد مرحوم پروفسور حسابی، جناب آقای دکتر صمد فرخی، شاگرد پروفسور حسابی، جناب آقای دکتر علی مغاری، رئیس پردیس علوم دانشگاه تهران، جناب آقای مهندس ایرج حسابی، فرزند استاد و جناب آقای دکتر قسیمی، رئیس بخش پژوهش‌های بنیاد دکتر حسابی سخنرانی نمودند. در این مراسم فیلم کوتاهی از زندگی و خدمات پروفسور حسابی پخش شد.  در پایان مراسم نیز لوح یادبود آراسته به نشان زرین انجمن به عنوان قدردانی از خدمات علمی و فرهنگی پروفسور حسابی به فرزند ایشان مهندس ایرج حسابی اهدا گردید.

گزارش تفصیلی این مراسم در سایت انجمن در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

آخرین ویرایش: ۸۹/۰۸/۲۵