مراسم نکوداشت استاد عابد تبریزی در تبریز

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۰ در این مراسم که با حضور شاعران و نویسندگان مکتب اهل بیت در مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد، سخنرانان و شاعران با ارایه مقالات و شعر از مقام علمی و اخلاقی استاد عابد تجلیل کردند. مدیرکل اداره فر هنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این آیین گفت: شناختن […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۰

abedtabriziدر این مراسم که با حضور شاعران و نویسندگان مکتب اهل بیت در مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد، سخنرانان و شاعران با ارایه مقالات و شعر از مقام علمی و اخلاقی استاد عابد تجلیل کردند.

مدیرکل اداره فر هنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این آیین گفت: شناختن استاد عابد، اندیشه ، عرفان و ایمان وی روحی بلند می خواهد چرا که چنین شخصیت هایی از راه غوص و غور در عرفان و قران به مقامی بس بلند دست یافته اند.

علی داننده افزود: عابد نویسنده ای توانا، شاعری برجسته و عارف صفت بود و شعر وی در زمینه های مختلف قابل احساس است.

وی گفت: عابد در زمینه های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مبارزه با خرافات به زیبایی شعر گفته است.

وی اظهارکرد: استاد عابد شاعر اهل بیت و یکی از چهار شاعر برتر عاشورایی است.

داننده ادامه داد: شاعران اهل بیت نماد سربلندی وافتخار ما هستند چرا که امروز ملت بزرگ ایران راه هزاران ساله را به تاسی از راهی که علما به ما نشان داده اند رفته و ما را به اقیانوس اهل بیت وصل کرده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اضافه کرد: طرح ‘مفاخر آذربایجان نماد سربلندی ایران’ را به منظور شناساندن گذشته پر افتخارمان به چندین زبان زنده دنیا در دست اجرا داریم.

وی تاکید کرد: به همین منظور ساختمان مستقلی به نام موزه علما در تبریز ساخته و تمام اسناد و اطلاعات مربوط به آنها مفصل شرح داده خواهد شد و در بخش دوم به شعرا و نویسندگان پرداخته و انها را به جوانان معرفی خواهیم کرد.

وی، اعلام کرد: قصد داریم از سایر بزرگان و مفاخر آذربایجان نیز تجلیل کنیم که علامه امینی، علامه طباطبایی و آیت الله مدنی جزو این مفاخر هستند.

در این مراسم از دو تن از شاعران اهل بیت، استاد محمد سهرابی ‘صدیق’ و استاد میرعلی اکبر صدرالدینی تجلیل به عمل آمد