معرفی برنده جایزه بهترین اثر ادبی جنوب آسیا

تاریخ ایجاد : شنبه, ۰۷ بهمن ۱۳۹۱ جایزه دی اس سی یا جایزه ادبی جنوب آسیا، دیروز در جشنواره ادبیات جیپور هندوستان، «نارکوپولیس» را به عنوان بهترین اثر داستانی این منطقه در سال ۲۰۱۳ انتخاب کرد. این اثر که از میان یک فهرست نهایی ۶ نفره انتخاب شد، نوشته جت تاییل شاعر شناخته‌شده هندی است. […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۰۷ بهمن ۱۳۹۱

jipurhendustanجایزه دی اس سی یا جایزه ادبی جنوب آسیا، دیروز در جشنواره ادبیات جیپور هندوستان، «نارکوپولیس» را به عنوان بهترین اثر داستانی این منطقه در سال ۲۰۱۳ انتخاب کرد.

این اثر که از میان یک فهرست نهایی ۶ نفره انتخاب شد، نوشته جت تاییل شاعر شناخته‌شده هندی است.

کی ساتچیداناندان، رئیس قبلی آکادمی ملی نویسندگی هند که ریاست گروه داوری امسال را بر عهده داشت در جشنواره جیپور با معرفی نام برنده، خواندن آثاری که در این رقابت شرکت کرده بودند را کاری خوشایند نامید.

این نویسنده هندی در حالی موفق شد نام هندوستان را برای اولین بار به عنوان برنده این جایزه ثبت کند که در فهرست نهایی این رقابت دو نویسنده پاکستانی، یک نویسنده بنگلادشی و دو نویسنده هندی دیگر حضور داشتند.

این جایزه، امسال سومین دوره خود را برگزار کرد و ارزش آن ۳۲ هزار پوند (۵۰ هزار دلار) است. جایزه دی اس سی هر سال به یک نویسنده آسیایی که کتابش را به زبان انگلیسی نوشته باشد و در صورت ترجمه بودن کتاب به زبان انگلیسی به نویسنده و مترجم به صورت مشترک اهدا می‌شود.

در هر حال آثاری در این رقابت شرکت داده می‌شوند که به موضوع آسیای جنوبی پرداخته باشند.

رقبای جت تاییل در بخش نهایی جمیل احمد برای «شاهین سرگردان»، تهمیمه آنام برای «مسلمان خوب»، آمیتاو قوش برای «رود دود»، «محمد حنیف» برای بانوی ما از آلیس باتی»، اودی پراکاش برای «دیوارهای دهلی» به ترجمه جیسون گرونباوم بودند.