معرفی برگزیدگان شانزدهمین جشنواره کتاب کودک

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۲ برگزیدگان شانزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان سه شنبه ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۲ همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، در سالن غدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون معرفی می‌شوند. در این همایش برترین کتاب‌های منتشر شده سال‌ ۱۳۹۱ در رشته‌های شعر، داستان تالیف کودک […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۲

jashnvareketabkoodak16برگزیدگان شانزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان سه شنبه ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۲ همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، در سالن غدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون معرفی می‌شوند.

در این همایش برترین کتاب‌های منتشر شده سال‌ ۱۳۹۱ در رشته‌های شعر، داستان تالیف کودک و خردسال، داستان تألیف نوجوان، داستان ترجمه، علمی و آموزشی، دینی، زندگی‌نامه، کتاب‌های خودمان، بازنویسی، گرافیک و تصویرگری معرفی و از آن‌ها تجلیل خواهد شد.

در این مراسم مهم‌ترین جایزه جشنواره که یک مداد پرنده است، ۱۱ لوح زرین، ۱۱ جایزه ویژه، ۴ جایزه تلاش و ۳۰ لوح تقدیر به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

هیأت داوران شانزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان در مجموع ۵۶۱ اثر در بخش کودک و ۲۲۱ کتاب در بخش نوجوان را ارزیابی کردند. سیدصادق رضایی مدیرعامل کانون و حمید نوایی‌لواسانی دبیر شانزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان سخنرانی خواهند کرد.

مراسم اهدای جوایز به برگزیدگان جشنوار کتاب ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۲ از ساعت ۱۵ تا ۱۷در سالن غدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

همچنین در این جشنواره ناصر کشاورز نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان با کودکان و نوجوانان از ساعت ۱۰ تا ۱۲ دیدار خواهد کرد. رویا بیژنی تصویرگر کتاب‌های کودک و نوجوان نیز در همین ساعت در غرفه دیگری از نمایشگاه این جشنواره، با مخاطبانش دیدار و گفتگو می‌کند.

فاطمه زمانی، مینا پورشعبانی و بهار اشراق کارشناسان کتابخانه مرجع کانون نیز به ارایه گزارش در این همایش خواهند پرداخت.

ویژه‌برنامه‌ نقد و بررسی «دیدگاه‌های آذر یزدی در حوزه ادبیات کودک» توسط اسدالله شکرانه نویسنده و مسئول دبیرخانه دایمی بنیاد آذر یزدی، هم از ساعت ۹ صبح در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون برگزار خواهد شد.