معرفی بزرگترین دانشنامه فارسی در شهر کتاب

تاریخ ایجاد : شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۲ «دانشنامه دانش‌گستر»، بزرگترین دانشنامه فارسی با حضور بهاء‌الدین خرمشاهی و کامران فانی عصر امروز (۱۵مهر‌ماه) در فروشگاه مرکزی شهر کتاب معرفی‌ می‌شود. مراسم معرفی دانشنامه «دانش‌گستر» عصر امروز (۱۵ مهر‌ماه) از ساعت ۱۷ با حضور بهاء‌الدین خرمشاهی،شاعر و فرهنگ‌نویس،کامران فانی و محمد‌علی سادات،به‌عنوان نویسندگان این اثر، ناصر فکوهی، […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۲

daneshname-danesh-gostar

«دانشنامه دانش‌گستر»، بزرگترین دانشنامه فارسی با حضور بهاء‌الدین خرمشاهی و کامران فانی عصر امروز (۱۵مهر‌ماه) در فروشگاه مرکزی شهر کتاب معرفی‌ می‌شود.

مراسم معرفی دانشنامه «دانش‌گستر» عصر امروز (۱۵ مهر‌ماه) از ساعت ۱۷ با حضور بهاء‌الدین خرمشاهی،شاعر و فرهنگ‌نویس،کامران فانی و محمد‌علی سادات،به‌عنوان نویسندگان این اثر، ناصر فکوهی، انسان‌شناس و نویسنده و نوراله مرادی، مشاور برنامه‌ریزی کتابخانه مجلس در فروشگاه مرکزی شهر کتاب برگزار خواهد شد.

این دانشنامه تک‌جلدی چکیده‌ای از دانشنامه بزرگ ۱۸ جلدی «دانش‌گستر» است که در سال ۱۳۸۹، در ۱۵ هزار و ۲۰۰ صفحه از سوی موسسه‌ علمی-‌فرهنگی دانش‌گستر، تدوین و منتشر شده بود. این دانشنامه، جامع‌ترین و بزرگترین دایره‌المعارف عمومی و جهانی به زبان فارسی است.این دانشنامه ۶۷ هزار مقاله یا مدخل را با موضوعات گوناگون از جمله تاریخ، جغرافیا، دین، فلسفه، عرفان، ادبیات، روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، اقتصاد، حقوق، پزشکی، ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، صنایع و اختراعات، ورزش، هنر و نیز زندگینامه نزدیک به ۲۰ هزار تن از مشاهیر جهان در تمام حوزه‌ها دربر می‌گیرد. بیش از ۲۰ هزار عکس، تصویر، نمودار، نقشه و جدول نیز ضمیمه این دانشنامه است.

دانشنامه «دانش‌گستر»، زیرنظر کامران فانی و محمدعلی سادات و به همت صدها نویسنده، مترجم، ویراستار، حروفچین، نمونه‌خوان و صفحه‌آرا از سوی موسسه دانش‌گستر منتشر شده است

دانشنامه «دانش‌گستر» با شمارگان ۶ هزار نسخه در یک‌هزار و ۲۳۴صفحه در قطع رحلی، برای نخستین‌بار در کلیه شعبه‌های فروشگاه‌های زنحیره‌ای شهر کتاب در تهران و شهرستان‌ها توزیع می‌شود.