رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در مراسم نکوداشت آیت الله سیدعلی شفیعی عنوان کرد:

نام دزفول با قهرمانان عرصه تقوا و فضیلت پیوند خورده است

مراسم نکوداشت آیت الله سیدعلی شفیعی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و دو فرزند شهید ایشان با حضور مسئولان کشوری و استانی در حسینیه ثارالله دزفول برگزار شد. محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی طی سخنانی در این مراسم گفت: نام دزفول با قهرمانان عرصه تقوا، فضیلت، حماسه و ایثار پیوند […]

مراسم نکوداشت آیت الله سیدعلی شفیعی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و دو فرزند شهید ایشان با حضور مسئولان کشوری و استانی در حسینیه ثارالله دزفول برگزار شد.
محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی طی سخنانی در این مراسم گفت: نام دزفول با قهرمانان عرصه تقوا، فضیلت، حماسه و ایثار پیوند خورده است. کیست که نام دزفول را بشنود و شیخ انصاری را به یاد نیاورد؛ عالمی که نه فقط به خاطر مرجعیت که به جهت تقوا و فضائلش ماندگار شد؛ دزفولی که با نام آیت الله سید مجدالدین قاضی شناخته شده است.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه این محفل، مجلس یادکردِ فضیلت و تقوی است، گفت: اگر از آیت‌الله شفیعی تقدیر می کنیم به جهت مسیری متعالی است که ایشان پیموده اند و اینکه دستاورد هایِ تلاش های ایشان را به نسل جدید نیز منتقل کنیم.
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی تأکید کرد: این چهارمین برنامه نکوداشت از عالمان برجسته کشور در سال جاری است که با همت و همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود؛ مراسم اول مربوط به مرحوم آیت الله کوهستانی از علمای بهشهر، مراسم دوم در پاسداشت محتشم کاشانی و مراسم سوم هم در ماه گذشته برای مرحوم آیت الله العظمی مرعشی برگزار شد و اینک نیز مراسم نکوداشت آیت‌الله شفیعی برگزار می شود.
گفتنی است: در این آئین، آیت‌الله موسوی‌جزایری رئیس حوزه‌های علمیه خوزستان، آیت الله محسن اراکی عضو مجلس خبرگان رهبری، سیدمحمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه درفول و مهدی زارع دبیر ستاد نکوداشت علما و نخبگان شهرستان دزفول نیز به ایراد سخن پرداختند؛ افزون برآن پیام های رییس قوه قضائیه، رئیس مجلس خبرگان رهبری و معاون اول ریاست جمهوری نیز برای حاضران قرائت شد.
پخش نماهنگ مستند زندگینامه آیت الله شفیعی، شعرخوانی و رونمایی از دو کتاب به قلم آیت الله شفیعی از دیگر بخش‌های اجلاس نکوداشت این عالم برجسته خوزستانی در دزفول بود.