نشست بررسی «برجستگی‌های ادبی قصاید ناصرخسرو»

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ هجدهمین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ ناصرخسرو با عنوان «برجستگی‌های ادبی قصاید ناصرخسرو» در شهر کتاب برگزار خواهد شد. به گزارش موسسه شهر کتاب، چرا آثار ناصرخسرو را می‌خوانیم و از آن لذت می‌بریم؟ چه ویژگی‌هایی در قصاید او گنجانده شده است؟ چه چیزی در عناصر شعری او به چشم […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

naserkhosro-barjastegihaye-adabi-ghasayedهجدهمین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ ناصرخسرو با عنوان «برجستگی‌های ادبی قصاید ناصرخسرو» در شهر کتاب برگزار خواهد شد.

به گزارش موسسه شهر کتاب، چرا آثار ناصرخسرو را می‌خوانیم و از آن لذت می‌بریم؟ چه ویژگی‌هایی در قصاید او گنجانده شده است؟ چه چیزی در عناصر شعری او به چشم می‌خورد که شعرش را نسبت به دیگران برجسته می‌کند؟ ویژگی‌های وزنی و قافیه‌ای و نوع جمله‌بندی آثار او چگونه‌اند؟ پاسخ به این پرسش‌ها سبک ناصرخسرو را رقم می‌زند.

هجدهمین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ ناصرخسرو در روز چهارشنبه ۱۸ شهریور ساعت ۱۶:۳۰ به «برجستگی‌های ادبی قصاید ناصرخسرو» اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر وحید عیدگاه طرقبه‌ای در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.