نشست تخصصی «جایگاه حضرت علی(ع) در ادبیات منظوم و منثور ایران»

شنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت فرارسیدن هزار و چهارصدمین سالگرد شهادت حضرت علی(ع) و ۲۵ اردیبهشت‌ماه، روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی، نشست تخصصی «جایگاه حضرت علی(ع) در ادبیات منظوم و منثور ایران» را برگزار می‌کند. جایگاه شعر و شاعران در ایران و اسلام جایگاه رفیع و والایی […]

شنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

neshast takhasosi jaygah hazrat ali adabiat manzom mansor iran

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت فرارسیدن هزار و چهارصدمین سالگرد شهادت حضرت علی(ع) و ۲۵ اردیبهشت‌ماه، روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی، نشست تخصصی «جایگاه حضرت علی(ع) در ادبیات منظوم و منثور ایران» را برگزار می‌کند.

جایگاه شعر و شاعران در ایران و اسلام جایگاه رفیع و والایی ست و در طول حیات پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) شاعران ولایی مورد تفقد و عنایت آن بزرگواران قرار گرفته اند. عشق و ارادت به خاندان عصمت و طهارت در ادبیات کهن و ادبیات معاصر ایران هم سابقه بسیار طولانی دارد؛ از این رو، سرایش شعر در مدح امام علی(علیه السلام) در تمام قالب های شعری هم به گذشته های بسیار دور باز می گردد. شجاعت و شهادت های آن امام همام در میدان های مختلف نبرد، فداکاری و جانفشانی در لیلۀ المبیت، حضور در غدیر خم و کرامات آن حضرت، مهمترین دست مایه های شعر شاعران پارسی گوی بوده و هست.
در این برنامه که چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۷ تا ۱۹ برگزار خواهد شد، حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ مهدی محقق، رئیس هیات‌مدیره انجمن؛ علی موسوی گرمارودی، شاعر و چهره ماندگار و احمد تمیم‌داری استاد ادبیات دانشگاه علامه طباطبائی سخنرانی خواهند کرد.
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در خیابان ولیعصر(عج)، پائین‌تر از میدان منیریه ، پل امیربهادر، خیابان سرلشکر بشیری، پلاک ۷۱ واقع است.

poster neshast takhasosi jaygah hazrat ali adabiat manzom mansor iran