نشست رئیس و کارکنان انجمن به مناسبت ایام فاطمیه و دهه فجر

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در روز چهارشنبه ۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ نشستی به مناسبت ایام فاطمیه و ایام مبارک دهه فجر با حضور مدیران و کارکنان این انجمن برگزار کرد. در این مراسم دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به ایراد سخنرانی پرداختند. ابتدا ایام […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

IMG 9297انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در روز چهارشنبه ۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ نشستی به مناسبت ایام فاطمیه و ایام مبارک دهه فجر با حضور مدیران و کارکنان این انجمن برگزار کرد.

در این مراسم دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به ایراد سخنرانی پرداختند. ابتدا ایام فاطمیه را تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و پس از آن به مناسبت ایام پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر عرض تبریک و تهنیت داشته و همچنین از همکاران محترم در انجمن عرض خسته نباشید و سپاس ویژه دارم.
ابتدا نکته کوتاهی را درباره ایام فاطمیه عرض کنم، قطعاً مسائل بسیار عجیبی که بعد از جریان سقیفه در جهان اسلام واقع شد و بسیاری از لطمات و صدمات سنگین را بر روح و جان و پیکر حضرت زهرا (س) وارد کرد، سبب شهادت این بانوی یگانه و بزرگوار شد. نکته مهمتر این است که با وجود حضرت زهرا (س) جامعۀ انسانی حداقل در اندیشه و تمدن اسلامی به یک تعادل مطلق میان زن و مرد رسید. نوع برخورد حضرت رسول با ایشان، بیانگر آن بود که به همان اندازه که مرد در هستی مؤثر است، زن نیز دقیقاً به همان اندازه، بلکه در مواردی فراتر مؤثر است. حضرت زهرا (س) از این زاویه الگوی تعادل میان مرد و زن در هستی شدند و این یک نکته بکر در تمدن اسلامی است.
نکته دوم در باب انقلاب است. که ما اکنون وارد ۴۰ سالگی انقلاب می‌شویم و ۴۰ سالگی سن کمال است. انقلاب ایران به واقع اتفاق عظیمی در جهان بود و کل آرایش سیاسی دنیا و به ویژه منطقه خاورمیانه را تغییر داد که این تغییر همچنان ادامه دارد. واقعیت قضیه این است که در خاورمیانه هیچ حرکت سیاسی مؤثری بدون حضور نظام جمهوری اسلامی ایران صورت نمی‌گیرد و ایران به عنوان یکی از محورهای بنیادین آرایش سیاسی در منطقه مطرح است. و همچنین امنیتی که در این کشور وجود دارد در هیچیک از کشورهای منطقه نیست.
ان شالله همه قدر این انقلاب، استقلال و امنیت را بدانیم و تلاش‌هایی جدی در جهت رفع مشکلات مردم که به روایت حضرت رسول اکرم(ص) «عیال و خانواده خداوند» هستند، انجام دهیم که این بزرگترین خدمت به انقلاب است.

IMG 9302IMG 9304