نشست «سعدی از نگاه شعرا و نویسندگان جمهوری قرقیزستان»

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ نشست «سعدی از نگاه شعرا و نویسندگان جمهوری قرقیزستان» دوم اردیبهشت‌ماه سال جاری با مشارکت رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک برگزار می‌شود. به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نشست تخصصی «سعدی از نگاه شعرا و نویسندگان جمهوری قرقیزستان» با مشارکت رایزنی فرهنگی […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۴ فروردین ۱۳۹۴

sadi-shoara-nevisandegan-gherghizestanنشست «سعدی از نگاه شعرا و نویسندگان جمهوری قرقیزستان» دوم اردیبهشت‌ماه سال جاری با مشارکت رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک برگزار می‌شود.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نشست تخصصی «سعدی از نگاه شعرا و نویسندگان جمهوری قرقیزستان» با مشارکت رایزنی فرهنگی ایران و اتحادیه نویسندگان قرقیزستان، روز چهارشنبه دوم اردیبهشت‌ماه در محل اتحادیه نویسندگان در بیشکک برگزار می‌شود.

در این نشست از اساتید، نویسندگان، شعرا و دانشجویان قرقیزستان دعوت به عمل آمده است که حول محور اندیشه و دغدغه‌های سعدی و شهرت جهانی او به ایراد سخنرانی می‌پردازند.

در این برنامه موضوعاتی همچون روش‌شناسی شعرهای فارسی، تجربه ترجمه اشعار شاعران نامی ایران به زبان‌های قرقیزی و روسی با تأکید بر ترجمه گلستان سعدی به زبان قرقیزی، تأثیرپذیری شعرای قرقیزستان از شاعران ایرانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.