نشست «سلجوقیان، فاطمیان و ناصرخسرو» در شهر کتاب

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۰۲ شهریور ۱۳۹۴ هفدهمین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ ناصرخسرو با عنوان «سلجوقیان، فاطمیان و ناصرخسرو» در موسسه فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی شهر کتاب، ناصرخسرو در جوانی به دستگاه دیوانی محمود غزنوی پیوست و با افول قدرت غزنویان به خراسان رفت تا مگر در دستگاه […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۰۲ شهریور ۱۳۹۴

neshast-saljoghian-fatemian-naserkhosroهفدهمین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ ناصرخسرو با عنوان «سلجوقیان، فاطمیان و ناصرخسرو» در موسسه فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی شهر کتاب، ناصرخسرو در جوانی به دستگاه دیوانی محمود غزنوی پیوست و با افول قدرت غزنویان به خراسان رفت تا مگر در دستگاه سلجوقیان سمتی یابد، اما موفق نشد. بعد از خوابی که در چهل سالگی دید، یک‌سره از خدمات دیوانی کناره گرفت و سفر خود را آغاز کرد که شش سال آن را در خدمت مستنصربالله، خلیفه‌ی فاطمی مصر بود و به اسماعیلیه پیوست.

هفدهمین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ ناصرخسرو در روز چهارشنبه ۴ و ۱۱ شهریور ساعت ۱۶:۳۰ به «سلجوقیان، فاطمیان و ناصرخسرو» اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر احمد تمیم‌داری، استاد دانشگاه علامه طباطبایی  در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.