انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت اول شهریوماه برگزار می‌کند:

نشست مجازی «روز بزرگداشت ابوعلی سینا»

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی نشست مجازی «روز بزرگداشت ابوعلی سینا» را شنبه اول شهریور ماه به مناسبت پاسداشت مقام علمی این حکیم برجسته ایرانی از ساعت۱۰:۰۰ تا ۱۲:۰۰ برگزار می کند. حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ نجفقلی حبیبی رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبائی، حسین کلباسی اشتری و قاسم پورحسن اعضای هیأت […]


انجمن آثار و مفاخر فرهنگی نشست مجازی «روز بزرگداشت ابوعلی سینا» را شنبه اول شهریور ماه به مناسبت پاسداشت مقام علمی این حکیم برجسته ایرانی از ساعت۱۰:۰۰ تا ۱۲:۰۰ برگزار می کند.
حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ نجفقلی حبیبی رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبائی، حسین کلباسی اشتری و قاسم پورحسن اعضای هیأت علمی گروه فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی، چهره‌هایی‌اند که در این نشست مجازی به ایراد سخن خواهند پرداخت.
شیخ‌الرئیس، ابوعلی حسین بن عبدالله بن سینا که به «ابن‌سینا» مشهور است، از نوابغِ بی‌مانندی است که خاک دانشمندپرورِ ایران، او را چون گوهری بی‌بدیل به جهان و تمدن بشری نمایانده است. ابن‌سینا در ماه صفر سال ۳۷۰ هجری قمری در قریه اَفشَنه از توابع بخارا به دنیا آمد و پس از طیّ عمری پنجاه و هشت ساله در نخستین جمعه ماه رمضان المبارک سال ۴۲۸ در همدان درگذشت. او از بیست و یک‌سالگی به تألیف و تصنیف مشغول شد و متجاوز از ۲۰۰ کتاب و رساله درباره مطالب گوناگون علمی و فلسفی و ادبی و دینی، به زبان فارسی و عربی، به رشته تحریر درآورد که خوشبختانه بیشتر آنها تا امروز مانده و در دسترس طالبان و اهل تحقیق و تتبّع قرار دارد.
علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به پایگاه «اسکای روم انجمن» به نشانی:

https://www.skyroom.online/ch/farhang/anjomanmafakher

با فشردن گزینه«میهمان» در این نشست مجازی شرکت داشته باشند.
همچنین این برنامه از طریق صفحه اینستاگرام انجمن به نشانی:

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher2

نیز به صورت زنده پخش خواهد شد.