نقد و بررسی «نشانه در آستانه» در شهر کتاب

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ به تازگی کتاب «نشانه در آستانه» نوشته دکتر امیرعلی نجومیان که جستارهایی در نشانه‌شناسی است به همت فرهنگ نشر نو انتشار یافته است. مولف در این اثر در بخش نخست به بررسی روند تحول نظری نشانه‌شناسی از پارادایم ساختگرا به پساساختگرا می‌پردازد و سپس در بخش دوم، […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۴

naghd-barresi-ketab-neshaneha-dar-astaneبه تازگی کتاب «نشانه در آستانه» نوشته دکتر امیرعلی نجومیان که جستارهایی در نشانه‌شناسی است به همت فرهنگ نشر نو انتشار یافته است.

مولف در این اثر در بخش نخست به بررسی روند تحول نظری نشانه‌شناسی از پارادایم ساختگرا به پساساختگرا می‌پردازد و سپس در بخش دوم، رویکرد نقد نشانه‌شناسی پساساختگرا را در متون هنری مانند نقاشی، فیلم، معماری و عکس و همچنین در آثار ادبی در عمل به نمایش می‌گذارد.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۱۳ بهمن ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه به نقد و بررسی کتاب «نشانه در آستانه» اختصاص دارد که با حضور دکتر احمد پاکتچی، دکتر آزیتا افراشی و دکتر امیرعلی نجومیان در مرکز فرهنگی شهر‌کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.