نقد و بررسی کتاب «روضه الاحباب»

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۳۹۶ کتاب «روضه الاحباب» امروز، چهارشنبه ۱۲ مهر ماه۱۳۹۶ در سرای اهل قلم خانه کتاب نقد و بررسی می‌شود. به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، نشست نقد و بررسی این اثر با حضور مظهر ادوای، نادر کریمیان سردشتی و جلال جلالی زاده ساعت ۱۶ تا ۱۸ روز چهارشنبه […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۳۹۶

barresi ketab rozealhobabکتاب «روضه الاحباب» امروز، چهارشنبه ۱۲ مهر ماه۱۳۹۶ در سرای اهل قلم خانه کتاب نقد و بررسی می‌شود.

به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، نشست نقد و بررسی این اثر با حضور مظهر ادوای، نادر کریمیان سردشتی و جلال جلالی زاده ساعت ۱۶ تا ۱۸ روز چهارشنبه ۱۲ مهرماه در سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه‌نصیر، شماره ۲ برگزار می‌شود.

«روضه الاحباب» روایت داستانی و منظوم در مقتل امام حسین (ع) است که با موضوع تاریخ و سیره معصومین، سرگذشتنامه‌ها، با ترجمه وتصحیح زبان فارسی توسط مظهر ادوای به زبان هورامی منتشر شد.

منظومه هورامی روضه‌الاحباب، روایت قیام عاشورا و حوادث پس از آن است. این اثر منظوم که نشان‌گر عشق و دلدادگی قوم هورامی و کرد به امام حسین (ع) است، به شیوه‌ای تاریخی- اسطوره‌ای سروده شده است.