نقد و بررسی کتاب «فلسفه‌ زندگی»

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۴ نشست نقد و بررسی کتاب «فلسفه‌‌ زندگی» با حضور دکتر ضیاء موحد، دکتر محسن جوادی، دکتر حسین‌ شیخ‌رضایی و میثم محمدامینی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه شهر کتاب، به تازگی کتاب «فلسفه‌ زندگی: تاملاتی در باب حیات، معنا و اخلاق» […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۴

ketab-falsafe-zendegiنشست نقد و بررسی کتاب «فلسفه‌‌ زندگی» با حضور دکتر ضیاء موحد، دکتر محسن جوادی، دکتر حسین‌ شیخ‌رضایی و میثم محمدامینی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه شهر کتاب، به تازگی کتاب «فلسفه‌ زندگی: تاملاتی در باب حیات، معنا و اخلاق» نوشته‌ کریستوفر همیلتن با ترجمه‌ میثم محمدامینی و به همت فرهنگ نشر نو منتشر شده است. این کتاب مجموعه‌ای است از چند جستار یا مقاله‌ فلسفی که مطابق تقسیم‌بندی رایج در حوزه‌ «فلسفه‌ اخلاق» قرار می‌گیرد. جستارهایی درباره‌ تولد و مرگ، فضیلت و شکوفایی انسان، اخلاق و منش، صدق و واقعیت، دانایی، نسبی‌گرایی، پوچی و سرنوشت، اخلاق و زندگی، نیاز به خواب، ترس از مرگ و رابطه‌ جنسی است که از دیدگاه فلسفه‌ اخلاق تحلیل و بررسی شده است.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه سوم شهریور ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «فلسفه‌ زندگی»  اختصاص دارد که با حضور دکتر ضیاء موحد، دکتر محسن جوادی، دکتر حسین‌ شیخ‌رضایی و میثم محمدامینی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود. ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.