نکوداشت پروفسور «اولریش مارزلف» در سرای کتاب

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ نکوداشت پروفسور اولریش مارزلف، شرق‌شناس و پژوهشگر ادبیات فولکلور ایران به مناسبت سی و پنج سال ایرانشناسی او، شنبه۸ اسفندماه ۱۳۹۴ در سرای کتاب موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی خانه کتاب، در این آیین، کتاب «۲۰ مقاله در باب چاپ سنگی» نوشته محمد […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۴

nekodasht-profesor-marzolf

نکوداشت پروفسور اولریش مارزلف، شرق‌شناس و پژوهشگر ادبیات فولکلور ایران به مناسبت سی و پنج سال ایرانشناسی او، شنبه۸ اسفندماه ۱۳۹۴ در سرای کتاب موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب، در این آیین، کتاب «۲۰ مقاله در باب چاپ سنگی» نوشته محمد جواد احمدی‌نیا، کارشناس ارشد پژوهش هنر رونمایی می‌شود. همچنین، مجید غلامی‌جلیسه، مدیر عامل موسسه خانه کتاب، رکسانا زنهاری، شاگرد پروفسور اولریش مارزلف، علی بوذری، پژوهشگر حوزه هنرهای تجسمی به عنوان سخنران در این نشست حضور دارند.
پروفسور اولریش مارزلف تحصیلات خود را در رشته ادبیات فارسی در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز کرد و سپس در رشته شرق‌شناسی از دانشگاه کلن آلمان دکترای خود را اخذ کرد. آخرین اثر او که پژوهشی سترگ به حساب می‌آید، «دایره‌المعارف قصه» است که در ۱۴ جلد و با ۳۶۰۰ مدخل، در آکادمی علوم دانشگاه گوتینگن آلمان به چاپ رسیده است.
افزون بر این، تحقیق روی کتاب‌های مصور چاپ سنگی فارسی و با محتوای داستانی کتاب «تصویرسازی در چاپ‌های سنگی ایران» و «قصه هزار و یک شب»، کتاب «دایره‌المعارف هزار و یک شب» بخش دیگری از کارهای اوست.
نکوداشت پروفسور مارزلف ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سرای کتاب موسسه خانه کتاب به نشانی خیابان انقلاب، بین خیابان فلسطین و خیابان برادران مظفر جنوبی، پلاک ۱۰۸۰، طبقه منفی ۲ برگزار می‌شود