انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌کند:

مراسم نکوداشت چهلمین روز درگذشت مرحوم آیت‌الله دکتر علی شیخ‌الاسلامی

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت چهلمین روز درگذشت مرحوم آیت الله دکتر علی شیخ‌الاسلامی، عالم ربانی، مفسر قرآن کریم و چهره ماندگار ادبیات فارسی مراسم نکوداشت این استاد فقید را در فضای مجازی برگزار می‌کند. در این برنامه که چهارشنبه ۲۶ خردادماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ برگزار خواهد شد، دکتر حسن […]


انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت چهلمین روز درگذشت مرحوم آیت الله دکتر علی شیخ‌الاسلامی، عالم ربانی، مفسر قرآن کریم و چهره ماندگار ادبیات فارسی مراسم نکوداشت این استاد فقید را در فضای مجازی برگزار می‌کند.
در این برنامه که چهارشنبه ۲۶ خردادماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ برگزار خواهد شد، دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم ایران، دکتر غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دکتر محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران، استاد منوچهر صدوقی‌سها استاد و پژوهشگر حکمت و عرفان اسلامی و دکتر محمدحسن شیخ‌الاسلامی فرزند استاد فقید و رئیس دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه سخنرانی خواهند کرد.
مرحوم آیت‌الله دکتر علی شیخ‌الاسلامی متولد سال ۱۳۱۵ در استهبان استان فارس بود. وی در سال ۱۳۴۹ شمسی از دانشگاه تهران دکتری زبان و ادبیات فارسی گرفت و از مرداد ۱۳۵۰ در همان دانشگاه به تدریس پرداخت. از سال ۱۳۵۷ تصدی دانشگاه‌های علامه طباطبایی تهران و تربیت معلم تهران یا دانشگاه خوارزمی فعلی را به عهده داشت و سال‌ها به عنوان مدیریت گروه و ریاست دانشکده زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران مشغول به تدریس و فعالیت بود. این استاد فقید علاوه بر مقالات متعدد به زبان‌های فارسی و عربی، آثار متعددی را در حوزه‌های اعتقادی، عرفانی، ادبی و کلامی تألیف یا ترجمه کرده است.
آیت‌الله دکتر علی شیخ‌الاسلامی در دوره هشتم (سال ۱۳۸۹) به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار ایران معرفی شد.
این برنامه به صورت زنده از صفحه اینستاگرام انجمن به نشانی:

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher2

و همزمان در صفحات انجمن در نشانی‌های زیر پخش می‌شود:

https://t.me/anjomanasarmafakher
https://www.aparat.com/mafakherefarhangi