برگزاری همایش نکوداشت آیت الله العظمی محقق داماد(ره)

دبیر همایش نکوداشت آیت الله محقق داماد گفت: این همایش ۱۲ دی‌ماه امسال با پیام رهبر معظم انقلاب و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از علما در قم برگزار می‌شود. مهدی محمدی در نشست خبری این همایش که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد، با اشاره […]

دبیر همایش نکوداشت آیت الله محقق داماد گفت: این همایش ۱۲ دی‌ماه امسال با پیام رهبر معظم انقلاب و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از علما در قم برگزار می‌شود.

مهدی محمدی در نشست خبری این همایش که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد، با اشاره به زمان آغاز به کار دبیرخانه همایش نکوداشت آیت الله سید محمد محقق داماد، اظهار کرد: دبیرخانه این همایش از سال ۱۳۹۶ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد و کارهای اجرایی آن انجام شد.
وی با اشاره به انتخاب اعضای ستاد این همایش توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت پور، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی، حجت الاسلام عبدالرضا ایزدپناه، حجت‌الاسلام سیدحسن ربانی و حجت‌الاسلام نجف لک‌زایی به عنوان اعضای ستاد بزرگداشت حضرت آیت‌الله العظمی سید محمد محقق داماد (ره) انتخاب شدند.
دبیر همایش نکوداشت آیت الله محقق داماد با بیان اینکه ریاست ستاد را آیت الله استادی بر عهده دارد، تصریح کرد: حجت الاسلام مختاری نیز دبیر علمی این همایش است و دو دبیرخانه در قم و تهران مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: این همایش ۱۲ دی‌ماه ۹۸ در سالن علامه طباطبایی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت الله اعرافی و آیت الله استادی و یک نفر از خانواده ایشان و سپس آیت الله جوادی آملی در این همایش به ایفای سخن می‌پردازند.
محمدی از تولید پنج مستند فاخر با هدف معرفی شخصیت آیت الله محقق داماد خبر داد و تصریح کرد: این فیلم‌های مستند به مدت زمان ۲۵۰ دقیقه به تولید رسیده است که از شبکه‌های سیما به صورت زنده پخش می‌شود.
وی ادامه داد: آیت الله جوادی آملی، آیت الله نوری همدانی، آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله مؤمن، آیت الله موحدی کرمانی و آیت الله نورمفیدی، آیت الله شبیری زنجانی و آیت الله دین پرور نسبت به بیان خاطرات خود از آیت الله محقق داماد می‌پردازند.
دبیر همایش نکوداشت آیت الله محقق داماد با بیان اینکه همایش نکوداشت آیت الله محقق داماد با همکاری مرکز مدیریت حوزه، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، دفتر تبلیغات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد به صورت ملی برگزار می‌شود، عنوان کرد: شروع این همایش با پیام رهبر معظم انقلاب و اختتامیه آن نیز با سخنرانی آیت الله جوادی آملی خواهد بود.