گزارش تصویری همایش زبان فارسی و اندیشه ایرانی اسلامی ؛عطار نیشابوری (بخش دوم)

نگاهی به آثار عطار نیشابوری

۲۵ فروردین ماه مصادف با روز بزرگداشت عطار نیشابوری است. دراین میان با توجه به اهمیت و جایگاه رفیع این حکیم برجسته درعرصه علم و ادب ایران، هرساله انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به‌عنوان یکی از فعال ترین نهادهای فرهنگی کشور، برنامه هایی را در راستای پاسداشت مقام علمی و واکاوی اندیشه های این دانشمند […]

۲۵ فروردین ماه مصادف با روز بزرگداشت عطار نیشابوری است. دراین میان با توجه به اهمیت و جایگاه رفیع این حکیم برجسته درعرصه علم و ادب ایران، هرساله انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به‌عنوان یکی از فعال ترین نهادهای فرهنگی کشور، برنامه هایی را در راستای پاسداشت مقام علمی و واکاوی اندیشه های این دانشمند ایرانی برگزار کرده است.
یکی از این نشست‌ها، همایش زبان فارسی و اندیشه ایرانی اسلامی (عطار نیشابوری) است که درتاریخ ۲۵ و ۲۷ فروردین۱۳۹۷ در شهرهای نیشابور و تهران و با حضور جمع زیادی از استادان دانشگاه و علاقه‌مندان به خیام نیشابوری برگزار شده است.
در ادامه بخش دوم گزارش تصویری این نشست علمی با حضور و سخنرانی توفیق سبحانی عضو شورای علمی انجمن آثار و مفاخرفرهنگی با موضوع نکاتی درباره آثار عطار، محمود جعفری دهقی استاد دانشگاه تهران با موضوع ضرورت گردآوری نسخ خطی منسوب به عطار نیشابوری، محمود براتی استاد دانشگاه اصفهان با موضوع ویژگی های حکمت ذوقی عطار و علیرضا حاجیان نژاد استاد دانشگاه تهران با موضوع تسهیل سخن فیلسوفان با ادبیات صوفیانه را از نظر خواهید گذراند.

دانلود فایل تصویری همایش زبان فارسی و اندیشه ایرانی اسلامی ؛عطار نیشابوری (بخش دوم)