هشتمین همایش بین المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی ایران

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ هشتمین همایش بین المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی ایران از ۱۳ تا ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۲ در دانشگاه زنجان برگزار می شود. این همایش با اهداف: آشنایی با پژوهش­ های جدید درگستره زبان و ادب فارسی؛ گفتگو و تبادل نظر شرکت‌ کنندگان در عرصه‌ های پژوهشی […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۲

hamayeshanjomantarvij8هشتمین همایش بین المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی ایران از ۱۳ تا ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۲ در دانشگاه زنجان برگزار می شود.

این همایش با اهداف: آشنایی با پژوهش­ های جدید درگستره زبان و ادب فارسی؛ گفتگو و تبادل نظر شرکت‌ کنندگان در عرصه‌ های پژوهشی زبان و ادب فارسی؛ ترغیب پژوهش ­گران جوان به گسترش و ژرف­ اندیشی در پژوهش­ های علمی و توجه به زبان فارسی به­ عنوان یکی از مؤلفه‌ های مهم وحدت ملی و یکپارچگی ایران، برگزار خواهد شد.

این همایش که از بزرگ ترین گردهمایی ‌های ادبی کشور است، در دوره‌ های پیشین به ترتیب در دانشگاه اصفهان، دانشگاه فردوسی، بنیاد ایران شناسی، دانشگاه تبریز، دانشگاه یزد، دانشگاه مازندران و دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شده است.

دبیر علمی و اجرایی این همایش به ترتیب، دکتر امیر مؤمنی هزاوه، رئیس دانشکده علوم انسانی و دکتر جمیله اخیانی، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه زنجان و اعضای شورای علمی آن، تنی چند از استادان برجسته زبان و ادبیات فارسیِ دانشگاه‌ ها و مراکز علمیِ معتبرِ کشور هستند.

مقالات پذیرفته شده پس از برگزاری همایش، در قالب مجموعه مقالات همایش، چاپ و در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

علاوه بر آن، مقالات برگزیده بسته به موضوع، در مجلات علمی- پژوهشی متن پژوهی ادبی، گوهر گویا، فنون ادبی، جستارهای ادبی، مطالعات ادبیات کودک، کهن نامه ادب پارسی و ادبیات معاصر چاپ خواهد شد.

در کنار این همایش، نشست تخصصی سردبیران مجلات علمی – پژوهشی رشته زبان و ادبیات فارسی و کارگاه­ های تخصصی با تأکید بر به‌ کارگیری امکانات رایانه ‌ای در فعالیت‌ های ادبی نیز تشکیل و به سه رساله برتر دکتری در رشته زبان و ادبیات فارسی جایزه اهدا خواهد شد.

 سایت همایش: www.ispl.ir
تلفن تماس دبیرخانه: .(٠٢۴١) ۵١۵۴١٠۶
آدرس دبیرخانه: زنجان، بلوار دانشگاه، دانشکده علوم انسانی، گروه زبان وادبیات فارسی
محل برگزاری: زنجان
پست الکترونیک: tarvij8@gmail.com