هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰۱ فیلم در بخش مسابقه هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی به نمایش در خواهد آمد. هیات انتخاب هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی ۱۰۱ فیلم راه یافته به بخش مسابقه را معرفی کردند. در این دوره که بیش از ۸۰۰ اثر از سراسر کشور در گونه‌های مختلف داستانی، مستند، […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۱

jashnvareparvin7۱۰۱ فیلم در بخش مسابقه هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی به نمایش در خواهد آمد.

هیات انتخاب هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی ۱۰۱ فیلم راه یافته به بخش مسابقه را معرفی کردند.

در این دوره که بیش از ۸۰۰ اثر از سراسر کشور در گونه‌های مختلف داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود توسط هیئت انتخاب متشکل از فرهاد ورهرام، دکتر علیرضا گلپایگانی، شهروز توکل ،پریوش نظریه و مرجان اشرفی زاده مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و ۱۰۱ فیلم برای نمایش در بخش‌های مختلف هفتمین جشنواره پروین اعتصامی انتخاب شدند.

آثار راه یافته به بخش مسابقه به شرح زیر اعلام شد:

در بخش نیلوفر زرین ۶۵ فیلم شامل ۲۲ اثر داستانی، ۱۳ اثر مستند، ۷ اثر تجربی و ۲۳ اثر پویانمایی در حالی به نمایش درخواهند آمد که ۴۸ فیلم  توسط فیلم‌سازان زن و ۱۷ فیلم توسط فیلم‌سازان مرد ساخته شده است.

در بخش ویژه با موضوع «نقش زن در اقتصاد خانواده» و «زنان سرپرست خانوار» ۹ فیلم حضور دارند که شامل ۶ فیلم مستند و ۳ فیلم داستانی است.

در بخش نگاه نو با موضوع «نقش زن در تحکیم بنیاد خانواده» و «تاثیر مادر ایرانی اسلامی در تربیت فرزندان» ۵ فیلم حضور دارند که شامل ۳ فیلم مستند و ۲ فیلم داستانی است.

در بخش بانوی قهرمان ایرانی با موضوع «زنان قهرمان ایرانی در عرصه های ورزش، دانش، پژوهش، فلسفه، علوم دینی و تربیتی، فرهنگ وهنر و اسطوره‌های انقلاب و دفاع مقدس» ۵ فیلم مستند به نمایش در خواهند آمد.

در بخش ویژه پیامبر اعظم(ص) با موضوع «سیره نبوی» ۱۲ فیلم پویانمایی به نمایش در خواهند آمد.

در بخش پروین اعتصامی با موضوع «اشعار و اندیشه‌های بانو پروین اعتصامی» ۵ فیلم به نمایش در خواهند آمد.

ویژگی‌های این دوره از جشنواره حضور ۷۱ اثر از شهر تهران، حضور بیش از ۴۵ فیلمساز زن در بخش مسابقه جشنواره و نیز نمایش ۲۵ ساعت فیلم در روزهای برگزاری جشنواره است.

اسامی فیلم‌های بخش مسابقه هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی بر روی وبسایت این جشنواره به آدرس www.parvineff.ir قابل مشاهده است.

هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی با موضوع نقش زن در تنظیم اقتصاد خانواده مختص زنان فیلم‌ساز با موضوع آزاد و مردان فیلم‌ساز با موضوع زن از تاریخ ۱ تا ۴ اسفندماه به دبیری مازیار رضاخانی در تهران برگزار می‌شود.