به همت بنیاد بوعلی سینا با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان؛

همایش «حکیم هزاره‌ها» اول شهریورماه ۱۴۰۱ در همدان برگزار می‌شود

همایش «حکیم هزاره‌ها» در بزرگداشت شیخ‌الرئیس بوعلی‌سینا به همت بنیاد بوعلی سینا با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان سه شنبه اول شهریورماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹:۰۰ تا :۱۳:۰۰ با حضور ابن‌سینا پژوهان کشور در تالار فجر شهرداری واقع در میدان آرامگاه بوعلی همدان برگزار می‌شود. […]

همایش «حکیم هزاره‌ها» در بزرگداشت شیخ‌الرئیس بوعلی‌سینا به همت بنیاد بوعلی سینا با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان سه شنبه اول شهریورماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹:۰۰ تا :۱۳:۰۰ با حضور ابن‌سینا پژوهان کشور در تالار فجر شهرداری واقع در میدان آرامگاه بوعلی همدان برگزار می‌شود.

براساس اعلام دبیرخانه این همایش دراین رویداد دکترحسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مقاله‌ای با عنوان «اگر الانصاف نمی‌سوخت » را ارائه نموده و دکتر نجفقلی حبیبی مصحح کتاب «القانون» نیز گزارشی درباره تصحیح علمی- انتقادی کتاب سوم «القانون» قرائت خواهد کرد.
همچنین دکتر قاسم پورحسن، استاد دانشگاه علامه طباطبائی به تشریح نظرات مطرح شده در کتاب تازه تألیف خود با عنوان «ابن‌سینا و خرد ایرانی» خواهد پرداخت.
«بررسی جایگاه ابن‌سینا در تاریخ موسیقی ایران» نیز عنوان مقاله‌ای است که کاوه خورابه معاون پژوهشی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی آن را ارائه خواهد کرد.
براساس این خبر علی‌اکبر عروتی موفق مقاله‌ای با عنوان «بررسی فلسفی- عرفانی رساله ‌الطیر ابن‌سینا»، فرشته ندری‌ابیانه مقاله‌ای با عنوان «طالع‌بینی از دیدگاه ابن‌سینا»و حسین شمس مقاله‌ای درباره «نوآوری‌های بوعلی‌سینا در براهین اثبات وجود خدا» ارائه خواهند کرد.
این رویداد با خیر مقدم و سخنرانی آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی رئیس بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی‌سینا درباره «رساله عهد ابن‌سینا»، آغاز خواهد شد.
استانداری، شهرداری و شورای شهر، دانشگاه‌های بوعلی‌سینا و علوم پزشکی،انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، اداره کل امور کتابخانه‌های عموم، و مدیریت غرب کشور سازمان اسناد و کتابخانه ملی و صدا و سیمای مرکز همدان از همکاران این بنیاد در برگزاری همایش هستند و به‌طور ویژه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان در برنامه‌ریزی علمی و اجرایی آن مشارکت و همکاری دارد.
ورود عموم علاقه مندان به این همایش آزاد است.