همایش ملی فلسفه عرفان

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۶ همایش «فلسفه عرفان» با تاکید بر آرا و اندیشه‌­های حکیم متأله حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی پس از یک سال از اعلام فراخوان در دوم آذر امسال به مناسبت روز جهانی فلسفه توسط گروه عرفان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار خواهد شد. به نقل از اداره روابط […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۶

hamayesh melli falsafe erfanهمایش «فلسفه عرفان» با تاکید بر آرا و اندیشه‌­های حکیم متأله حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی پس از یک سال از اعلام فراخوان در دوم آذر امسال به مناسبت روز جهانی فلسفه توسط گروه عرفان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار خواهد شد.

به نقل از اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حجت‌الاسلام دکتر علی فضلی دبیر علمی همایش ملی فلسفه عرفان، ضمن اعلام این خبر گفت: همایش «فلسفه عرفان» با تاکید بر آرا و اندیشه‌های حکیم متأله حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی پس از یک سال از اعلام فراخوان در دوم آذر امسال به مناسبت روز جهانی فلسفه توسط گروه عرفان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار خواهد شد.

دبیر علمی همایش فلسفه عرفان گفت: این همایش پنجشنبه دوم آذرماه ۱۳۹۶ با پیام تصویری مرجع عالیقدر حضرت‌ آیت‌الله العظمی جوادی آملی و سخنرانی علی‌اکبر رشاد و سید یدالله یزدان‌پناه در قم برگزار می‌شود. برگزاری میزگرد علمی و ارائه مقالات از سوی استادان حوزوی و دانشگاهی از دیگر برنامه‌های این همایش ملی خواهد بود.

فضلی همچنین در بیان محورهای این همایش افزود: از آن جهت که فلسفه عرفان در مقام نظارت عقلی بر زیرساخت­‌های عرفان است و این نظارت برای استحکام بخشی مبانی و مبادی عرفان و زمینه­‌سازی برای تحول عظیم در حوزه عرفان اسلامی ضرورت دارد، لذا همایش با طرح محورهای اساسی در مسیر این نظارت گام برداشت و به محورهایی چون «درباره فلسفه عرفان»، «مسایل فلسفه تجربه عرفانی»، «مسایل فلسفه عرفان نظری»، «مسایل فلسفه علم سلوک» و «نسبت فلسفه عرفان با دیگر علوم و امور متناسب» توجه کرد که هر یک دارای ریز مسایل مهم هستند.

دبیر علمی همایش فلسفه عرفان تصریح کرد:‌ هر چند این نخستین گام در این راستاست، اما به همت استادان، مشایخ و محققان دانش فلسفه عرفان مقالات گرانسنگی به همایش ارسال شده تا این گام به محکمی برداشته شود و نیز زمینه مناسبی برای گام بعدی فراهم شود.
همایش ملی فلسفه عرفان با سخنرانی صاحبنظران این حوزه پنجشنبه ۲ آذرماه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲ و با حضور استادان، فضلا، دانشجویان و دانش‌پژوهان در تالار اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، به نشانی قم، بلوار پانزده خرداد، خیابان شهید میثمی برگزار خواهد شد.