فرهنگستان هنر 29 و 30 مهرماه برگزار می کند؛

همایش «هنر و بیماری‌های فراگیر؛ هنر کرونا» با حضور وسخنرانی دکتر حسن بلخاری

همایش مجازی «هنر و بیماری‌های فراگیر؛ هنر کرونا» از سوی فرهنگستان هنر، بدون حضور مخاطبان برگزار و از طریق وبینار به صورت زنده پخش می شود. این همایش روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه مورخ ۲۹ و ۳۰ مهرماه سال جاری و از ساعت ۱۵:۰۰ الی ۱۹:۰۰ پخش خواهد شد. در نشست اول این همایش دکتر نعمت‌الله […]


همایش مجازی «هنر و بیماری‌های فراگیر؛ هنر کرونا» از سوی فرهنگستان هنر، بدون حضور مخاطبان برگزار و از طریق وبینار به صورت زنده پخش می شود.
این همایش روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه مورخ ۲۹ و ۳۰ مهرماه سال جاری و از ساعت ۱۵:۰۰ الی ۱۹:۰۰ پخش خواهد شد.
در نشست اول این همایش دکتر نعمت‌الله فاضلی درباره «کرونا و بازاندیشی در گفتمان میراث فرهنگی و هنری»، دکتر رضا افهمی درباره «نقش پژوهش در آگاهی‌بخشی جمعی از طریق هنر؛ مطالعه موردی: کووید ۱۹» و دکتر شهاب پازوکی درباره «پرفورمنس‌های زنده فرهنگی در مواجهه با ویروس جدید کرونای ۲۰۱۹» به ارائه مقاله خواهند پرداخت.
همچنین در نشست دوم این همایش دکتر بهمن نامورمطلق و پریسا علیخانی درباره «کرونا و گذار از ابرقهرمان خیالی به قهرمانان واقعی؛ مطالعه ترامتنی پاره‌ای از آیکون‌های دیداری»، دکتر مهدی محمدزاده و مائده حسینی‌کومله درباره «پیوست و گسست در تبلیغات پساکرونا» و عاطفه برومندان درباره «تبیین کارکرد نوین موسیقی در دوران کرونا با بهره‌گیری از هوش مصنوعی» سخنرانی خواهند کرد.
در نشست پایانی روز اول همایش، میزگردی با عنوان «کرونا، فضای مجازی و آموزش هنر» با حضور دکتر مهدی مکی‌نژاد، دکتر سیدعلیرضا گلپایگانی، دکتر یوسف خجیر و دکتر رضا افهمی برگزار خواهد شد.
همچنین در میزگرد دومین روز این همایش مجازی با موضوع هنر ایران در مواجهه با کرونا؛ چالشها، فرصتها و چشمانداز آینده با مدیریت عبدالحسین لاله، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران ، بهمن نامورمطلق رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی ایرانی استاد محمود فرشچیان، مجید سرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و علی تقوی معاون پژوهشی فرهنگستان هنر به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.
علاقه‌مندان و مخاطبان هنری می‌توانند به منظور آگاهی از برنامه کامل سخنرانی‌ها و نشست‌های این همایش به آدرس‌های اینترنتی  art.corona.honar.ac.ir و  aria.honar.ac.ir مراجعه نموده و جهت پیوستن به این همایش مجازی از طریق آدرس‌ اینستاگرامی artacademy_irو لینک وبینار زیر اقدام نمایند.

http://webinaronline.ir/Default.aspx?PageName=JoinMeeting&Action=Autologon&&Gid=dbf5ba31-11e5-4f06-8b18-b73b6342b051