همکاری انجمن با شبکه ۴ سیما

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۱ انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با برنامه «هزار و یک شب» شبکه چهار سیما به تهیه‌کنندگی علیرضا حائری همکاری می کند. برنامه «هزار و یک شب» با رویکردی نو به بررسی مسائل علوم انسانی می پردازد. این برنامه چهار موضوع هنر، ادبیات، کتاب، تاریخ را با حضور […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۱

anjomanshabake4انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با برنامه «هزار و یک شب» شبکه چهار سیما به تهیه‌کنندگی علیرضا حائری همکاری می کند.

برنامه «هزار و یک شب» با رویکردی نو به بررسی مسائل علوم انسانی می پردازد. این برنامه چهار موضوع هنر، ادبیات، کتاب، تاریخ را با حضور کارشناسان مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

به گزارش وبگاه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برنامه دوشنبه شب (۲۴ مهر ماه ۱۳۹۱) «هزار و یک شب» با محوریت دایره المعارف نویسی در ایران و کندوکاوی درباره زندگی دکتر غلامحسین مصاحب اختصاص یافت.

در این برنامه که از ساعت ۲۳:۱۵ آغاز شد، به مدت ۱:۳۰ ادامه داشت، زندگی، شخصیت و آثار دکتر غلامحسین مصاحب مورد بررسی قرار گرفت و به دوستداران علم و فرهنگ و قشر جوان جویای اندیشه تقدیم شد.

همچنین در این برنامه گزارشی از مراسم بزرگذاشت دکتر غلامحسین مصاحب، ریاضی دان برجسته و بنیانگذار دائره المعارف نویسی نوین در ایران و از مفاخر فرهنگی ایران‌زمین که در سال ۱۳۸۸ در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد، مورد بهره بردای قرار گرفت.