هم اندیشی مترجمین کشورهای اسلامی با مفاخر و اندیشمندان ایرانی

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۰ نخستین هم اندیشی مترجمان کشورهای اسلامی با مفاخر و اندیشمندان ایرانی در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور برگزار می‌شود. به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور نخستین هم اندیشی جمعی از مترجمان کشورها و جوامع اسلامی با مفاخر و […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۰

armanjomanF

نخستین هم اندیشی مترجمان کشورهای اسلامی با مفاخر و اندیشمندان ایرانی در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور برگزار می‌شود.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور نخستین هم اندیشی جمعی از مترجمان کشورها و جوامع اسلامی با مفاخر و اندیشمندان و مترجمین برجسته کشور روز دوشنبه ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۰  از ساعت ۱۷ لغایت ۲۰ در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور برگزار می‌گردد.

این مترجمان که به زبان فارسی مسلط بوده و از کشورهایی همچون هند، روسیه، پاکستان، سوریه، لبنان، مصر، برزیل، ارمنستان و برخی دیگر از کشورها برای گذراندن یک دوره آموزشی در ایران به سر می برند، میهمان انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور خواهند بود.

در این نشست ضمن تبادل اندیشه و بازدید از انجمن هم اندیشی مترجمان ایرانی با گروه فوق به منظور بررسی راه های ترجمه آثار انجمن و عرضه آن در کشورهای اسلامی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. همچنین تعدادی از مترجمان برجسته کشور مطالبی در خصوص بایسته های ترجمه از زبان فارسی به سایر زبانها ارائه خواهند نمود.