یازدهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ یازدهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی از ۱۷ تا ۱۹ شهریور سال ۹۵ در دانشگاه گیلان برگزار می‌شود. دکتر مهدی محقق رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و دکتر سید علی‌اصغر میرباقری فرد مشاور عالی انجمن ترویج زبان و ادب‌ فارسی روز شنبه ۴‌ […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

dr-mohagheghیازدهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی از ۱۷ تا ۱۹ شهریور سال ۹۵ در دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.

دکتر مهدی محقق رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و دکتر سید علی‌اصغر میرباقری فرد مشاور عالی انجمن ترویج زبان و ادب‌ فارسی روز شنبه ۴‌ اردیبهشت‌ماه به دعوت دانشگاه گیلان به رشت رفتند.
رییس انجمن ترویج زبان و ادب فارسی نخست با آقای محمد‌علی نجفی استاندار گیلان دیدار و گفتگو کردند. همچنین دیداری با حضرت آیت‌الله زین‌العابدین قربانی لاهیجی امام‌جمعه رشت و نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان داشتند.
آیت‌الله قربانی در این نشست با تأکید بر این‌که فرهنگ اسلامی در ادبیات ‌فارسی به صورت‌های گوناگون مورد استفاده شاعران ایرانی قرار گرفته، برپایی چنین گردهمایی‌هایی را لازم و ضروری دانست و قول هرگونه مساعدت و کمک را داد.
در پایان دکتر محقق و هیأت همراه دیداری با استادان گروه زبان و ادبیات‌ فارسی دانشگاه گیلان و حوزه علمیه رشت داشتند. همچنین از سالن‌های سخنرانی دانشگاه بازدید به‌عمل آوردند.‌