پیام تسلیت رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی درپی درگذشت استاد سید هادی خسروشاهی (ره)

دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در پی درگذشت مرحوم استاد سید هادی خسروشاهی(ره) پیام تسلیت صادر کرد. در متن این پیام آمده است: انالله و انا الیه راجعون إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ درگذشت عالم جلیل القدر، مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین سید هادی خسروشاهی (طاب ثراه) […]

دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در پی درگذشت مرحوم استاد سید هادی خسروشاهی(ره) پیام تسلیت صادر کرد.

در متن این پیام آمده است:

انالله و انا الیه راجعون
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ

درگذشت عالم جلیل القدر، مرحوم حجت‌الاسلام و المسلمین سید هادی خسروشاهی (طاب ثراه) موجب تأثر و تألم عموم علمای حوزه های علمیه ، استادان دانشگاه و جامعه علمی کشور گردید.
این روحانی فاضل و مجاهد، بخش عمده ای از عمر بابرکت خویش را صرف تحصیل ، تحقیق و ترویج علوم اسلامی نمود و درکنار فعالیت های اجتماعی و سیاسی هرگز از فضای علمی و فرهنگی فاصله نگرفت و همواره منشا آثار پربرکت برای جویندگان علم و دانش بود.
مجموعه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و مخاطبان فرهیخته آن هم، مفتخر به این بودند که در طول سالیان گذشته و اخیر، همواره در نشست های مختلف علمی و فرهنگی از وجود این دانشمند فرزانه درقالب سخنران تخصصی بهره مند گردند و بی شک فقدان این دانشمند گرانمایه ضایعه ای جبران‌ناپذیر خواهد بود.
اینجانب به نمایندگی از هیات امنای انجمن که در راس آن ها مقام محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، در گذشت این استاد فرزانه را به خانواده آن مرحوم و عموم ملت فرهنگ دوست ایران تسلیت عرض می نمایم.
خداوند روح آن مرحوم را باروح اولیا ، صلحا و علمای عاملین محشور فرماید.

حسن بلخاری قهی
استاد دانشگاه تهران و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی