پیام تسلیت دکتر حسن بلخاری در پی درگذشت استاد حسن انوشه

دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، طی پیامی درگذشت استاد حسن انوشه، پژوهشگر تاریخ و زبان و ادبیات فارسی و سرپرست گروه نویسندگان دانشنامه ادب فارسی را تسلیت گفت. در متن این پیام تسلیت آمده است: إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ خبر درگذشت استاد حسن انوشه پژوهشگر تاریخ، زبان و ادبیات فارسی […]


دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، طی پیامی درگذشت استاد حسن انوشه، پژوهشگر تاریخ و زبان و ادبیات فارسی و سرپرست گروه نویسندگان دانشنامه ادب فارسی را تسلیت گفت.
در متن این پیام تسلیت آمده است:

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ
خبر درگذشت استاد حسن انوشه پژوهشگر تاریخ، زبان و ادبیات فارسی موجب تأثر و تألم گردید.
مجموعه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی این توفیق را داشتند که از سالیان گذشته تا امروز از حضور پرفیض آن مرحوم درقالب سخنران تخصصی در نشست‌های این مرکز باسابقه فرهنگی کشور بهره‌مند گردند و جان خود را از دریای دانش‌های گوناگون او سیراب نمایند.
آثار علمی مرحوم استاد حسن انوشه در حوزه تاریخ و ادبیات فارسی همواره در فرهنگ ایرانی و اسلامی جاودانه خواهند ماند و البته کتابخانه تخصصی ایشان نیز به‌عنوان مرجع مهم علمی، محل رجوع دانشمندان، دانشجویان و علاقه‌مندان به علم آموزی خواهد بود.
اینجانب به نیابت از هیات امنای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی که در رأس آن‌ها مقام محترم ریاست‌جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، درگذشت این محقق و پژوهشگر فقید را به خانواده آن مرحوم به خصوص فرزند برومندشان جناب آقای دکتر مزدک انوشه و جامعه علمی کشور تسلیت عرض می‌نمایم.
خدواند روح آن مرحوم را با روح اولیاء و اوصیاء محشور فرماید.

حسن بلخاری قهی استاد دانشگاه تهران و رئیس انجمن آثار و مفاخرفرهنگی