پیام تسلیت رهبر در درگذشت محمد علی اوحدی، استاد برجسته تلاوت قرآن کریم

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۱ انجمن آثار و مفاخر فرهنگی درگذشت «محمدعلی اوحدی» از داوران و اساتید برجسته تلاوت قرآن کریم را به جامعه علمی و مذهبی کشور تسلیت عرض می نماید. «محمدعلی اوحدی» از داوران و اساتید برجسته تلاوت قرآن کریم ۲۹ دی ماه ۱۳۹۱ در سن حدود ۸۰ سالگی به دلیل بیماری […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۱

mohamadaliohadiانجمن آثار و مفاخر فرهنگی درگذشت «محمدعلی اوحدی» از داوران و اساتید برجسته تلاوت قرآن کریم را به جامعه علمی و مذهبی کشور تسلیت عرض می نماید.

«محمدعلی اوحدی» از داوران و اساتید برجسته تلاوت قرآن کریم ۲۹ دی ماه ۱۳۹۱ در سن حدود ۸۰ سالگی به دلیل بیماری کلیوی، در مشهد مقدس دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

 

برگی از زندگی محمد علی اوحدی

محمدعلی اوحدی در سن ۱۱ سالگی خواندن قرآن را شروع کرد. این قاری برجسته قرآن‌کریم سال ۱۳۵۴ حدود ۶ ماه در کشور مصر نزد اساتیدی چون؛ «مصطفی اسماعیل»، «محمدصدیق منشاوی»، «شحات‌ محمدانور»، «ابوالعینین شعیشع»، «عبدالباسط محمد عبدالصمد»، «بدر حسین» و «محمد طوخی»تعلیم دید و تلاوت‌های زیادی نزد این اساتید اجرا کرد.

 او در سال‌های آغازین جنگ تحمیلی دو تن از فرزندان خود را راهی جبهه‌های جنگ حق علیه باطل کرد که یکی از فرزندان وی به مقام رفیع شهادت نائل آمد و دیگری به مرتبه بالای جانبازی رسید.

 در چهاردهمین همایش تجلیل از خادمان قرآنی کشور در سال ۱۳۸۸ از محمدعلی اوحدی به عنوان خادم برگزیده قرآن کشور توسط رئیس جمهور تجلیل شد.

 مراسم تشییع استاد محمدعلی اوحدی ساعت ۱۲ ظهر روز ۳۰ دی ماه ۱۳۹۱ در صحن آزادی حرم مطهر امام علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) با حضور تعدادی از شاگردان، دوستداران و فعالان قرآنی کشور برگزار شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی درگذشت این استاد پیشکسوت قرآن «حاج محمدعلی اوحدی» با صدور پیام تسلیتی رحلت استاد پیشکسوت قرآن، آقای حاج محمدعلی اوحدی را تسلیت گفتند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است: