پیام دکتر حجت‌الله فغانی به مراسم بزرگداشت استاد صدرالدین عینی

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ به مناسبت برگزاری مراسم تجلیل از استاد صدرالدین عینی، دکتر حجت‌الله فغانی، سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان پیامی را به دکتر مهدی محقق، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ارسال کردند. متن پیام چنین است: پیوست فرهنگی گسترده دو کشور ایران و تاجیکستان مایه مباهات و […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۵

payam-hojatollah-faghanبه مناسبت برگزاری مراسم تجلیل از استاد صدرالدین عینی، دکتر حجت‌الله فغانی، سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان پیامی را به دکتر مهدی محقق، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ارسال کردند.

متن پیام چنین است:
پیوست فرهنگی گسترده دو کشور ایران و تاجیکستان مایه مباهات و افتخار یک ملت در دو جغرافی است. در این میان پیشگامان، پیشکسوتان و چهره‌های شاخص عرصه فرهنگ و ادب که پاسداران این میراث ارزشمند و مشترک هستند، سهم بسزایی دارند. بنابراین، تکریم و پاسداشت مقام علمی و فرهنگی استاد صدرالدین عینی که نه تنها یکی از اساتید نامدار زبان فارسی تاجیکستان است بلکه از ستارگان پُر فروغ ایران فرهنگی است و ذکر فضایل این بزرگ مرد که همواره منشأ خدمات ارزنده‌ای در کشور خود بوده، فرصتی است تا جامعه علمی ایران نیز بیش از پیش خدمات فرهنگی او را به فارسی‌زبانان ارج نهد. این جانب ضمن قدردانی از تلاش این انجمن در برگزاری این مراسم و توسعه روابط علمی و فرهنگی دو کشور از جنابعالی نیز که خود از استادان پیشکسوت زبان و ادب فارسی و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی هستید صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.