چهار برگزیده کتاب سال جمهوری اسلامی

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۱ داوران جایزه کتاب سال از میان ۲۵ هزار و ۴۹۵ عنوان کتاب منتشر شده در سال ۹۰ تنها ۴ کتاب را حائز عنوان برگزیده تشخیص دادند. مجید حمیدزاده دبیر جایزه کتاب سال گفت: از میان ۲۵ هزار و ۴۹۵ عنوان کتاب چاپ شده در سال ۹۰ که توسط داوران […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۱

داوران جایزه کتاب سال از میان ۲۵ هزار و ۴۹۵ عنوان کتاب منتشر شده در سال ۹۰ تنها ۴ کتاب را حائز عنوان برگزیده تشخیص دادند.

مجید حمیدزاده دبیر جایزه کتاب سال گفت: از میان ۲۵ هزار و ۴۹۵ عنوان کتاب چاپ شده در سال ۹۰ که توسط داوران سی‌امین جایزه کتاب سال ارزیابی شده‌اند، ۱۹۷ عنوان به مرحله دوم راه یافتند که از این میان ۲۶ عنوان منتخب شده‌اند.

به گفته وی از میان این ۲۶ عنوان تنها ۴ عنوان آن حائز عنوان برگزیده شناخته شدند و ۲۲ اثر دیگر شایسته تقدیر هستند. همچنین محمدرضا وصفی دبیر جایزه جهانی کتاب سال از بررسی دو هزار عنوان کتاب چاپ شده در سال ۲۰۱۱ میلادی با موضوع مطالعات ایران و اسلام خبر داد و گفت: از این میان ۱۹ عنوان برگزیده شدند که به علاوه پروفسور حامد الگار به عنوان یک نویسنده عراقی که کتابش در ایران چاپ شده، این  جایزه مجموعا ۲۱ برگزیده دارد.