کارگاه آشنایی با نسخه های خطی فارسی در کتابخانه ملی فرانسه

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ انجمن ایرانی تاریخ برای تعداد محدودی از اعضای هیئت علمی دانشگاه، کارگاه تخصصی آشنایی با نسخه‌های خطی فارسی در کتابخانه ملی فرانسه را برگزار می‌نماید. انجمن ایرانی تاریخ با همکاری موسسه مبادلات فرهنگی ایران و فرانسه برگزار می‌کند: کارگاه آشنایی با نسخه‌های خطی فارسی در کتابخانه ملی فرانسه انجمن […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۳

kargah-nosakhe-khat-farsi

انجمن ایرانی تاریخ برای تعداد محدودی از اعضای هیئت علمی دانشگاه، کارگاه تخصصی آشنایی با نسخه‌های خطی فارسی در کتابخانه ملی فرانسه را برگزار می‌نماید.

انجمن ایرانی تاریخ با همکاری موسسه مبادلات فرهنگی ایران و فرانسه برگزار می‌کند: کارگاه آشنایی با نسخه‌های خطی فارسی در کتابخانه ملی فرانسه
انجمن ایرانی تاریخ در نظر دارد برای تعداد محدودی از اعضای هیئت علمی دانشگاه، کارگاه تخصصی آشنایی با نسخه‌های خطی فارسی در کتابخانه ملی فرانسه را برگزار نماید. مدرسان کارگاه، از متخصصان فرانسویِ نسخه‌های خطی بوده و زبان کارگاه فارسی می‌باشد. این برنامه به مدت یک هفته در شهر پاریس برگزار خواهد شد، خدمات و موارد زیر را شامل می‌شود:
۱. یک هفته اقامت در شهر پاریس با راهنمای فارسی زبان (زمان تقریبی: دهم شهریورماه ـ نیمه اول سپتامبر)
۲. برگزاری کارگاه در ساختمان جدید کتابخانه بولاک (واقع در دانشگاه اینالکو ـ مؤسسه ملی زبان‌ها و تمدن‌های شرقی)
۳. بازدید تخصصی از بخش خطی کتابخانه ملی فرانسه (ساختمان ریشیلیو)
۴. بازدید تخصصی از ساختمان جدید کتابخانه ملی فرانسه (ساختمان فرانسوا میتران)
۵. گردش عمومی در شهر پاریس به همراه راهنمای فارسی زبان (موزه لوور، برج ایفل، بافت تاریخی پاریس…)
نکات ضروری:
برای تسهیل مسائل مربوط به ویزا و تردد افراد با رایزنی فرهنگی فرانسه در تهران، هماهنگی‌های لازم انجام خواهد شد، لیکن کنترل ممنوعیت خروج و هرگونه مشکل قانونی دیگر با فرد متقاضی است.
هزینه‌های نهایی و زمان قطعی برنامه پس از اتمام ثبت نام اولیه اعلام می‌گردد.
ظرفیت برنامه حداکثر ۱۵ نفر می‌باشد و آخرین فرصت برای ثبت نام اولیه ۱۵ تیرماه است. اولویت با افرادی است که زودتر ثبت نام کرده باشند.
برای کسب اطلاع بیشتر با شماره ۲۶۴۰۳۰۰۷ تماس حاصل فرمایید.