از سوی انتشارات « نویمان- کونیگهازن» در آلمان؛

کتاب «غزلیات حافظ در آینه شعر آلمانی» اثر ناصر کنعانی منتشر شد

کتاب «غزلیات حافظ در آینه شعر آلمانی» اثر ناصر کنعانی از سوی انتشارات « نویمان- کونیگهازن» در آلمان منتشر شد. در بخشی از این کتاب آمده است: «حافظ مشهورترین و محبوب ترین شاعر غزل سرای فارسی زبان است. وی با شعرهای خود الهام بخش نسل های جدید از شاعران ایرانی است. «حافظ» محبوبیت بیشتری نسبت […]

کتاب «غزلیات حافظ در آینه شعر آلمانی» اثر ناصر کنعانی از سوی انتشارات « نویمان- کونیگهازن» در آلمان منتشر شد.
در بخشی از این کتاب آمده است: «حافظ مشهورترین و محبوب ترین شاعر غزل سرای فارسی زبان است. وی با شعرهای خود الهام بخش نسل های جدید از شاعران ایرانی است. «حافظ» محبوبیت بیشتری نسبت به سایر شاعران مشرق زمین در فرهنگ و ادبیات آلمانی دارد. تاکنون شعرهای وی بیش از ۳۰ بار به طور کامل یا منتخب آن به آلمانی ترجمه شده است. بسیاری از شاعران بنام آلمانی همانند گوته و برخی شاعران معاصر از شعر عاشقانه او الهام گرفته اند… درحقیقت کتاب «غزلیات عاشقانه حافظ در آینه اشعار آلمانی» در برگیرنده سخنان ۱۲۶ شاعر آلمانی زبان قرون ۱۹، ۲۰ و ۲۱  میلادی است. این شاعران قبلا اشعار حافظ را ترجمه کرده بودند و یا با الهام از آن، اشعار جدیدی برای آهنگسازان سروده بودند… به عنوان مثال ریچارد واگنر آلمانی پیرامون حافظ می نویسد: « این حافظ پارسی، بزرگترین شاعری است که تاکنون زندگی کرده و اشعار بی نظیر سروده است. وی بزرگترین و متعالی ترین فیلسوف است.»
گفتنی است ناصر کنعانی از ایرانیان ساکن آلمان است که تخصص دانشگاهی اش در حوزه فیزیک و الکتروشیمی است، اما دغدغه اصلی او  پاسداشت زبان و ادبیات فارسی به ویژه شعرایی حافظ و سعدی است.
او تا کنون چندین مقاله و کتاب در حوزه زبان و ادبیات فارسی تالیف کرده است که از جمله آنها  می توان به «حافظ و دیوانش» و «حافظ بزرگ ترین غزل سرای فارسی زبان» اشاره کرد.