کنگره بزرگداشت آیت‌الله‌ گلپایگانی با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۱ کنگره بزرگداشت آیت‌الله‌ گلپایگانی با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و با حضور آیت‌الله‌ صافی‌گلپایگانی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم و گلپایگان برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم صلاح‌زاده، دبیر اجرایی کنگره گفت: کنگره بزرگداشت آیت‌الله‌ گلپایگانی پنجشنبه، ۱۸ آبان‌ماه در مرکز فقهی ائمه […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۱

golpayganiکنگره بزرگداشت آیت‌الله‌ گلپایگانی با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و با حضور آیت‌الله‌ صافی‌گلپایگانی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم و گلپایگان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم صلاح‌زاده، دبیر اجرایی کنگره گفت: کنگره بزرگداشت آیت‌الله‌ گلپایگانی پنجشنبه، ۱۸ آبان‌ماه در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) و روز جمعه، ۱۹ آبان‌ماه در گلپایگان برگزار می‌شود.

این کنگره با هدف بازتولید آثار آیت‌الله‌ گلپایگانی، رونمایی از نرم‌افزار جامع و تمبر یادبود از این مرجع از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه آغاز و با سخنرانی آیت‌الله‌ صافی گلپایگانی و سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و قرائت یکی از مقالات برتر ادامه خواهد داشت.

در این کنگره حدود ۵۰ مقاله به دبیرخانه ارسال شده که از این تعداد پنج مقاله برگزیده شدند و یک مقاله برتر قرائت می‌شود و در حاشیه کنگره نیز نمایشگاهی از آثار، تالیفات، تعلیقات، عکس و … مرتبط با آیت‌الله‌ گلپایگانی در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

این همایش با حضور مراجع تقلید، اعضای جامعه مدرسین، مجلس خبرگان رهبری، مدیریت حوزه‌های علمیه، شورای عالی مدیریت حوزه، اعضای کمیسیون‌های فرهنگی مجلس، طلاب و استادان حوزه‌های علمیه برپا خواهد شد.

دبیر اجرایی این کنگره گفت: برگزاری این کنگره مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان قم است و با محوریت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و همکاری دیگر سازمان‌ها تشکیل می شود.

رسانه‌ها باید به ابعاد زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی، مذهبی و فرهنگی مراجع و بزرگان دین بپردازند.