گرامیداشت هجدهمین سالگرد ارتحال علامه محمدتقی جعفری(ره) در فرهنگسرای فردوس

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۵ آیین گرامیداشت هجدهمین سالگرد درگذشت علامه محمدتقی جعفری(ره)، فیلسوف، مولوی‌شناس و مفسر قرآن کریم با حضور دوستداران این عالم بزرگ اسلامی در فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود. به نقل از روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه ۵، هجدهمین سالگرد درگذشت علامه محمدتقی جعفری(ره)، سه‌شنبه ۲۵ آبان‌ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۶ […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۵

geramidasht-alame-mohammadtaghi-jafariآیین گرامیداشت هجدهمین سالگرد درگذشت علامه محمدتقی جعفری(ره)، فیلسوف، مولوی‌شناس و مفسر قرآن کریم با حضور دوستداران این عالم بزرگ اسلامی در فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود.

به نقل از روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه ۵، هجدهمین سالگرد درگذشت علامه محمدتقی جعفری(ره)، سه‌شنبه ۲۵ آبان‌ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۶ در ویژه برنامه‌ای با عنوان «تکاپوگر اندیشه‌ها» برگزار خواهد شد.
این آیین با حضور جمعی از استادان، فرهیختگان، خانواده و شاگردان ایشان و سخنرانی فرهاد بابایی‌فر، منوچهر صدوقی، دکتر عبدالله نصری و علیرضا جعفری (فرزند این علامه فقید) با همکاری کتابخانه علامه محمدتقی جعفری(ره) و موسسه تدوین و نشر آثار علامه جعفری اجرا می‌شود.

شعرخوانی صالح افشار، برپایی نمایشگاه‌ کتاب و نگارگذر عکس با موضوع زندگی و آثار علامه جعفری (ره) در نگارخانه پردیسان از جمله بخش‌های این مراسم است.

علامه محمدتقی جعفری(ره) طی سال‌های زندگی خود آثار متنوعی را تالیف کرد که از آن میان می‌توان مجموعه ۲۷ جلدی «ترجمه و تفسیر نهج‌البلاغه»، مجموعه ۱۵ جلدی «تفسیر و نقد و تحلیل مثنوی»، «ترجمه کامل نهج‌البلاغه»، «حقوق جهانی بشر از دیدگاه اسلام و غرب به دو زبان انگلیسی و فارسی»، «نقد نظریات دیوید هیوم در چهار موضوع فلسفی»، «بررسی و نقد برگزیده افکار راسل»، «زیبایی و هنر از دیدگاه اسلام»، «موسیقی از دیدگاه فلسفی و روانی»، «فلسفه دین»، «تحقیقی در فلسفه علم»، «فلسفه و هدف زندگی»، «مولوی و جهان‌بینی‌ها» و «شناخت انسان در تصعید حیات تکاملی» را نام برد.

علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به فرهنگ‌سرای فردوس واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرق، بعد از چهارراه شهید سلیمی جهرمی مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شماره ۴۴۰۹۱۰۴۳ تماس بگیرند