طی پیامی از سوی سفیر تاجیکستان در ایران عنوان شد؛

تقدیر از انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم استاد لایق شیرعلی

سفیر تاجیکستان در تهران با ارسال پیام تقدیر، از تلاش های ریاست و مجموعه همکاران انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم استاد لایق شیرعلی شاعر شهیر تاجیکی در انجمن تقدیر و تشکر کرد.در متن این پیام آمده است: « جناب آقای دکتر حسن بلخاری قهی، رئیس محترم انجمن آثار و مفاخر […]

سفیر تاجیکستان در تهران با ارسال پیام تقدیر، از تلاش های ریاست و مجموعه همکاران انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم استاد لایق شیرعلی شاعر شهیر تاجیکی در انجمن تقدیر و تشکر کرد.
در متن این پیام آمده است: « جناب آقای دکتر حسن بلخاری قهی، رئیس محترم انجمن آثار و مفاخر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران
با سلام؛ بدین وسیله، مراتب سپاس و قدردانی خود را از زحمات حضرتعالی و همکاران پرتلاش شما در برگزاری مراسم بزرگداشت شاعر شهیر تاجیکستان مرحوم استاد لایق شیر علی، نشر کتاب ارزشمند زندگی نامه و خدمات علمی و فرهنگی مرحوم استاد لایق شیر علی، ادیب و شاعر تاجیکستان و اعطای سپاسنامه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مردم شریف و دوست و برادر تاجیکستان اعلام میدارم. سخنرانی پر محتوای حضرتعالی دائر به شعر لایق شیرعلی و نقش آن در احیاء مفاهیم تاریخی و فرهنگی نیاکان مشترک دو کشور دوست به این همایش حسن تمام بخشید.
مراسم برگزار شده در دائره های ادبی و فرهنگی تاجیکستان بسیار خوش پذیرفته شد و اهالی شعر و ادب ضمن سپاس فراوان از بزرگداشت شاعر ملی تاجیکستان، آمادگی خود را برای همکاری در راستای پاسداشت و تکریم از مفاخر علمی و فرهنگی مشترک، که بدون تردید به نیازهای تقویت روابط دو کشور دوست پاسخگو هستند، اظهار کردند.
از یزدان پاک توفیق روزافزون جنابعالی و همکاران گرامیتان را در پیشبرد اهداف نیک انجمن آثار و مفاخر فرهنگی خواستارم.
با احترام و ارادت
نظام الدین زاهدی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری تاجیکستان در جمهوری اسلامی ایران.»
گفتنی است مراسم بزرگداشت مرحوم استاد لایق شیرعلی؛ ادیب و شاعر تاجیکستان سه شنبه چهارم خردادماه ۱۴۰۰با حضور تنی چند از استادان ایرانی و تاجیکی به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در فضای مجازی برگزاری شد.