آئین بزرگداشت «ابن یمین فریومدی» حکیم و شاعر سده هشتم هجری

۷ آبان ۱۴۰۲ | کد خبر : 2124
دانشگاه علامه طباطبایی(ره) با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می کند؛

آئین بزرگداشت «ابن یمین فریومدی» حکیم و شاعر سده هشتم هجری

دانشگاه علامه طباطبایی(ره) با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، آئین بزرگداشت «ابن یمین فریومدی» حکیم و شاعر قرن برجسته سده هشتم هجری را دوشنبه هشتم آبان ماه، ساعت 10:00 صبح برگزار می کند.

در این رویداد که در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار خواهد شد،عبدالله معتمدی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی،  محسن حبیبی رئیس دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی، نوید فیروزی عضو هیأت علمی دانشگاه شاهرود و سعید حمیدیان و غلامرضا مستعلی پارسا استادان زبان و ادب فارسی دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی خواهند کرد.
گفتنی است امیر فخرالدین محمود بن یمین فریومدی حکیم و شاعر برجسته سده هشتم هجری است که بخش اعظم زندگانی وی در روستای فرومد در استان سمنان کنونی و نیز در سبزوار خراسان، سپری شد. او یکی از بزرگ‌ترین قطعه سرایان ایران و جهان پارسی زبان است. ابن یمین در شمار افراد روشن‌ضمیر و بیداردل بود که در لباس قناعت و ساده‌زیستی و پاکدلی به سرودن شعر می‌پرداخت. آرامگاه این شاعر برجسته ایرانی در ۱۰۵ کیلومتری شمال شرقی میامی و ۱۶۵ کیلومتری شهر شاهرود، در انتهای روستای فریومد قرار دارد.  
آئین بزرگداشت «ابن یمین فریومدی» در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی واقع در بزرگراه شهید چمران، پل مدیریت، خیابان علامه جنوبی برگزار خواهد شد.
 

. . .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.