آیین بزرگداشت مقام استاد علم و اخلاق «دکتر منوچهر دوایی»

English

۲۴ آبان ۱۴۰۲ | کد خبر : 2233
دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌کند:

آیین بزرگداشت مقام استاد علم و اخلاق «دکتر منوچهر دوایی»

دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، آیین بزرگداشت مقام استاد علم و اخلاق دکتر منوچهر دوایی را با عنوان «طبیب دوران»، یکشنبه 28 آبان ماه ساعت 10:00 صبح برگزار می‌کند.

در این مراسم که در تالار امام خمینی(ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار خواهد شد، محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، محمد رئیس زاده رئیس سازمان نظام پزشکی، محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و تنی چند از شاگردان و دوستان این استاد و پزشک برجسته و فقید کشور به ایراد سخن خواهند پرداخت.
رونمایی از کتاب «طبیب دوران» اثر محمد حسن رجبی دوانی ، پخش نماهنگ از سخنرانی ها و گفتارهای دکتر دوایی و تجلیل از همسر و خانواده این استاد گرانقدر نیز از دیگر بخش های این رویداد فرهنگی خواهد بود.
گفتنی است، مرحوم دکتر منوچهر دوایی پزشک و جراح نامدار ایرانی، با کوشش مستمر، سمت‌های دانشگاهی را پله‌پله طی کرد و تجربه مدیریت گروه جراحی، معاونت دانشکده پزشکی وریاست دانشکده پزشکی را در دانشگاه های مختلف درکارنامه خود ثبت کرد. وی آنچه در توان داشت را در طبق اخلاص برای پیشرفت دانشگاه ها و دانشجویان پزشکی گذاشت و پایه گذاری چندین دانشکده و مرکز دانشگاهی نیز بود.
این استاد و پزشک فقید، از اولین سرپرستان بخش آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و از استادان گروه جراحی این دانشگاه بود و از سال ۱۳۶۹ عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی شد. وی همچنین مؤلف و مترجم چندین کتاب در حوزه پزشکی است.
دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی در ولنجک، بلوار دانشجو، خیابان اعرابی واقع است.

. . .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.