آیین نکوداشت استاد شاهین فرهت آهنگساز و موسیقی‌دان برجسته ایران

۷ بهمن ۱۴۰۲ | کد خبر : 2578
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی دهم بهمن ماه برگزار می‌کند؛

آیین نکوداشت استاد شاهین فرهت آهنگساز و موسیقی‌دان برجسته ایران

آیین نکوداشت استاد شاهین فرهت آهنگساز و موسیقی‌دان برجسته ایران به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، سه شنبه دهم بهمن ماه ساعت 15:00 در تالار اجتماعات شهید مطهری(ره) انجمن برگزار می‌شود.

در این رویداد هنری و موسیقایی، جمعی از استادان و پژوهشگران نامدار موسیقی کشور درباره جایگاه و اهمیت استاد شاهین فرهت در سپهر هنری و موسیقایی ایران سخن خواهند گفت.
گفتنی است استاد شاهین فرهت در تهران متولد شد. او در خانواده‌ای اهل هنر و موسیقی رشد کرد و از همان دوران کودکی با گوشه‌های آواز و دستگاه‌های موسیقی ایرانی آشنا شد، اما صدای ساز پیانو و موسیقی کلاسیک او را شیفته خود کرد. وی ابتدا نزد کارمین اوسوریو و امانوئل ملیک اصلانیان، نواختنِ پیانو را آغاز کرد و پس از اخذ دیپلم متوسطه، به‌منظور ادامه  تحصیل در رشته  موسیقی، ایران را ترک و آموزشِ نوازندگی را در آمریکا دنبال کرد اما پس از مدتی به کشور بازگشت و به فراگیری موسیقی در دانشکده  هنرهای زیبای دانشگاه تهران مشغول شد. وی پس از پایان تحصیل در دانشگاه تهران، مجدداً برای ادامه  تحصیلات به خارج از کشور سفر کرد و در مراکز آموزشی چون دانشگاه سوربن، دانشگاه استراسبورگ و دانشگاه نیویورک، موسیقی‌شناسی و پس از آن آهنگسازی را تا دریافت مدرک دکترا دنبال کرد.
«فرهت» پس از بازگشت به کشور، با حضور در دانشگاه تهران به‌عنوان استادیار و پس از مدتی در مقامِ نخستین مدیر گروه موسیقی دانشگاه تهران به فعالیت‌های خود در کنار ساخت آثار موسیقی ادامه داد. وی همچنین در جشنواره‌ها و محافل تخصصی موسیقی، به‌صورت فعال شرکت داشته‌است.
استاد فرهت عضو پیوسته فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران است.

 

. . .

گالری

. . .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.