آیین نکوداشت مقام علمی و فرهنگی استاد حسین انصاریان

۲۳ بهمن ۱۴۰۲ | کد خبر : 2654
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بیست و پنجم بهمن ماه برگزار می‌کند؛

آیین نکوداشت مقام علمی و فرهنگی استاد حسین انصاریان

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه، آیین نکوداشت مقام علمی و فرهنگی استاد حسین انصاریان را در تالار اجتماعات شهید مطهری(ره) انجمن برگزار می‌کند.

در این آیین که ساعت 15:00 برگزار خواهد شد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از استادان برجسته حوزه و دانشگاه درباره جایگاه و اهمیت این استادِ محقق و خطیب نامدار کشور در سپهر علمی، عرفانی و دینی ایران به ایراد سخن خواهند پرداخت.
گفتنی است استاد حسین انصاريان در 18 آبان ماه سال 1323 ه. ش در شهرخوانسار و در خانواده‌اى مذهبى و عالم پرور ديده به جهان گشود.
آشنايى و ارتباط ایشان در تهران با عالم ربانى آيت‌الله على اكبر برهان(ره) و تحصيل و پرورش اخلاقی و عرفانی تحت نظر اين عارف وارسته، نقش محورى را در شكل گيرى شخصيت علمى و معنوى وى ايفا كرد.
استاد انصاریان از ابتدای تحصیل تا سطوح عالی، نزد برجسته‌ترین استادان فقه، حکمت و عرفان، از جمله آیات عظام سيد محمد محقق داماد، میرزا هاشم آملی، فاضل لنکرانی، انصارى شيرازى، شيخ ابوالفضل نجفى خوانسارى و... به تحصیل پرداخت. وی از پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ضمن ایرادِ سخنرانی‌های تعلیمی در موضوعات مختلف علمی، حکمی و دینی، بیش از هشتاد عنوان کتاب از جمله «عرفان اسلامی» در پانزده مجلد، تفسیر حکیم در چهل مجلد، ترجمه و شرح صحیفه سجادیه، ترجمه قرآن کریم و نهج البلاغه، ترجمه اصول کافی، رساله سیر و سلوک و ... را به رشته تحریر درآورده است.

. . .

گالری

. . .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.