حضور اعضای تیم جهانی رباتیک دانش آموزی در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

English

۹ مرداد ۱۴۰۲ | کد خبر : 1374
با حضور جمعی از معلمان و مربیان استعدادهای درخشان صورت گرفت؛

حضور اعضای تیم جهانی رباتیک دانش آموزی در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

اعضای تیم جهانی رباتیک دانش آموزی اعزامی به مسابقات پکن ۲۰۲۳ به همراه مربیان و معلمان این تیم ضمن حضور و بازدید از محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با محمود شالویی رییس انجمن، دیدار نمودند.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در این جلسه ضمن خوشامدگویی به این دانش آموزان نخبه و ادای احترام به معلمان و آموزگاران استعدادهای درخشان کشور، با یادکرد از علامه محمد تقی جعفری به عنوان یکی از مفاخر برجسته ایران که در جوانی از استعداد خود بیشترین بهره را برده بود،گفت: شایسته است که شما دانش آموزان با استعداد ایران زمین از حالا تلاش کنید از نبوغتان استفاده کنید و خود را نشان دهید تا بعد‌ها از همین مفاخری باشید که امروز تصاویر آنان را در انجمن می بینید.
شالویی در ادامه سخنان خود ضمن روایت داستان‌هایی از پیامبران الهی و بزرگان ایران از زبان مولانا و عطار نیشابوری، با دانش آموزان رباتیک در ارتباط با مسائل فرهنگی و مفاخر ایران گفت‌ و گو نمود و درباره کارکرد‌های انجمن آثار و‌ مفاخر توضیحاتی را به این دانش آموزان نخبه ارائه کرد.
درادامه این مراسم نادر نوبخت سرپرست تیم اعزامی به پکن عنوان کرد: خوشحالم که امروز به دعوت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به همران تیم رباتیک دانش آموزی در انجمن حضور داریم. این گروه پانزده مرداد ماه عازم پکن برای شرکت در مسابقات جهانی رباتیک خواهد بود. مسابقات از نوزدهم تا بیست و چهارم مرداد برگزار می‌شود. این مسابقات در ردیف زیر هفده سال در پنج لیگ مختلف مسیریاب، لیگ راگ بی، خلاقیت ، سومو و گزارش فنی تکنیکال ریپورت برپا خواهد شد.
او در ادامه افزود: یک تیم چهل و دو نفره دانش آموزان ایرانی به همراه شش مربی در این مسابقات شرکت می‌کنند. دانش آموزان ما از استان‌های مختلف خراسان، فارس، گیلان، تهران، البرز و کردستان هستند. در این تیم یازده دانش آموز سابقه شرکت در مسابقات جهانی را دارند که دو نفر قبلا به مسابقات مالزی ۲۰۱۹ و ۹ نفر نیز در مسابقات ۲۰۲۲ دهلی هند شرکت کرده بودند.
نوبخت تأکید کرد: طی یک روند علمی، استعدادهای درخشان رباتیک شناسایی می شوند، سپس افراد انتخاب شده، دوره‌های تخصصی را در دانشگاه تهران طی می کنند.  
در پایان این مراسم هدایا و جوایزی از سوی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به دانش آموزان نخبه و برگزیده رباتیکِ کشور اهدا شد.

 

. . .

گالری

. . .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.