دیدار و گفت و گوی وزیر فرهنگ با «مهدی محقق» چهره ماندگار حکمت و ادب فارسی

۲۹ آبان ۱۴۰۲ | کد خبر : 2249
شامگاه شنبه 27 آبان ماه صورت گرفت؛

دیدار و گفت و گوی وزیر فرهنگ با «مهدی محقق» چهره ماندگار حکمت و ادب فارسی

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، شامگاه شنبه 27 آبان ماه با حضور در منزل دکتر مهدی محقق چهره ماندگار حکمت و ادب فارسی و رئیس هیأت مدیره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، با این استاد برجسته و خانواده وی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش  روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، اسماعیلی در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیت های مجدانه و مستمر این استاد نامدار ایرانی در تدریس، تألیف آثار گوناگون علمی و بسط و گستر فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی در عرصه جهانی، برای وی آرزوی صحت و سلامت نمود.

دکتر مهدی محقق نیز در این نشست صمیمانه با بیان خاطراتی از علما، حکما و برخی از استادان خود در ایام تحصیل، بر تقویت و ارتقای جایگاه و فعالیت های انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به عنوان باسابقه ترین نهاد فرهنگی کشور تأکید کرد.

همچنین نوش آفرین انصاری دبیر شورای کتاب کودک و همسر دکتر محقق هم در این دیدار، ضمن خوشامدگویی به وزیر فرهنگ و هیأت همراه و تقدیر از توجه ویژه وی به اصحاب علم و فرهنگ، پیشنهاداتی را برای توسعه، ترویج و توجه بیشتر به ادبیات کودک و نوجوان و آثار مکتوب مرتبط با این قشر مهم و تأثیرگذار کشور ارائه کرد.

. . .

گالری

. . .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.