سفر رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به استان فارس

۶ اسفند ۱۳۸۹ | کد خبر : 354

سفر رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به استان فارس

حجت الاسلام والمسلمین ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در مورخ 89/12/07 در سفر به استان فارس با دکتر احمدزاده، استاندار فارس به دیدار و گفتگو پرداخت.

در این دیدار در خصوص اعضای هیأت امنای انجمن استان فارس و تجلیل از مفاخر این استان بحث و گفتگو صورت گرفت.
در این سفر ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور در مراسم افتتاح یک مرکز فرهنگی شرکت نموده و از خانه فرهنگ فارسیان دیدار کرد.

اقدامات فرهنگی استاندار فارس، الگویی برای سایر استان‌ها

رئيس مركز آثار و مفاخر فرهنگي كشور در مراسم آيين افتتاح نخستين ايستگاه كتابخانه شبانه روزي رايگان همگاني در شهر مقدس شيراز با حضور آيت الله سيد علي اصغر دستغيب نماينده مردم شريف استان فارس در مجلس خبرگان رهبري  و دكتر احمدزاده استاندار فارس با تقدير از روحيه فرهنگي مردم فارس و با اشاره به دست آوردهاي مفاخر و هنرمندان حوزه هاي فرهنگي اين استان اظهار داشت: تلاش جمعي براي دست يابي به اهداف فرهنگي استان فارس بسيار ارزنده و ارزشمند است و راه اندازي كتابخانه شبانه روزي در شهر مقدس شيراز نشان از اهميت ترويج فرهنگ كتاب خواني در نزد مردم و مسئولان فارس دارد.

حجت الاسلام والمسلمين محمد جواد ادبي با اشاره به تلاش ها و اقدامات مهم و موفق دكتر احمد زاده استاندار فارس در حوزه فرهنگي فارس افزود: حمايت ها و تدابير مديريت ارشد فارس بستر بسيار مناسبي براي فعاليت جامعه فرهنگي و هنري استان ايجاد كرده و اين روند بايد به عنوان الگويي در سطح ملي ارائه شود.
حجت الاسلام والمسلمين ادبي خاطر نشان كرد: پيشينه غني فرهنگي فارس با چنين گام هايي بيشتر و بهتر به همگان معرفي مي شود و در اين راستا نيز انجمن آثار و مفاخر فرهنگي كشور حمايت هاي خود را از طرح هاي فرهنگي اهالي استان افزايش خواهد داد.

وي همچنين ابراز داشت: فرهنگ كتاب خواني و علم اندوزي از مهمترين تعاليم الهي است و در اين مسير دست اندركاران امر فرهنگ موفق به كسب درجات معنوي  ارزشمندي مي شوند.

شايان ذكر است كتابخانه شبانه روزي رايگان استاد حسن امداد كه براي استفاده همگاني ايجاد شده، روبروي ساختمان معاونت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور در چهارراه حافظيه و به ابتكار داريوش نويد گوئي مدير انتشارات نويد شيراز بر پا شده است.

ايده هاي نو و انديشه خلاق استاندار فارس الگويي ارزشمند و ماندگار در برنامه هاي فرهنگي است

حجت الاسلام والمسلمين محمد جواد ادبي، رئيس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی كشور از خانه فرهنگ و هنر فارسيان بازديد كرد.

در اين بازديد، رئيس انجمن آثار و مفاخر كشور با فعاليت ها و برنامه هاي اين مركز فرهنگي آشنا شد و ضمن تقدير از ابتكار استان فارس در راه اندازي اين مركز گفت: خانه فرهنگ و هنر فارسيان در فارس نماد فرهنگ پايا و پوياي ايراني و فرهنگ فاخر و اصيل مردمان فرهنگي و فرهنگدوست فارس است.

رئيس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی كشور اذعان داشت: ايده هاي نو و انديشه خلاق دكتر احمدزاده استاندار فارس الگويي ارزشمند و ماندگار در برنامه ها و اقدامات فرهنگي است.

. . .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.